W najbliższą piątek, 28 czerwca 2024 r., sieć stacji paliw Orlen oficjalnie rozpoczyna swoją letnią promocję, która potrwa do niedzieli, 1 września 2024 r. Klienci korzystający z tej oferty w każdy weekend tych wakacji mogą liczyć na atrakcyjne zniżki. Wszystko to ma miejsce na terenie całego kraju, jednak aby skorzystać z promocji, konieczne jest spełnienie pewnych warunków oraz akceptacja pewnych ograniczeń.

Specjalna oferta Orlenu obejmuje rabat na paliwo Efecta, który wynosi 35 groszy za litr. Osoby, które posiadają Kartę Dużej Rodziny, mogą cieszyć się jeszcze większymi oszczędnościami – ich zniżka sięga aż 45 groszy za litr. Jednak aby skorzystać z tego programu rabatowego, konieczne jest spełnienie określonych warunków.

Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się w aplikacji Orlen Vitay jako użytkownik programu Vitay, z którego obecnie korzysta blisko 6,7 mln użytkowników. Kolejnym warunkiem jest to, że podczas trwania promocji można skorzystać z rabatu maksymalnie osiem razy – czterokrotnie do końca lipca i tyle samo razy do 1 września 2024 r. Każde tankowanie nie może przekroczyć 50 litrów. Jeżeli klient zatankuje więcej, to promocja nie obejmuje już nadwyżki. Ponadto paliwo można tankować wyłącznie do baku samochodu, a nie na przykład do kanistra.

Zatem w ramach letniej promocji Orlenu możliwe jest zatankowanie łącznie do 400 litrów paliwa z maksymalną zniżką 45 gr/l, co daje możliwość oszczędzenia nawet 180 zł. Orlen zwraca jednak uwagę, że letnia promocja nie jest możliwa do skumulowania z innymi programami rabatowymi, takimi jak BiznesTank czy Orlen w Portfelu.