Zdaniem Sądu Okręgowego w Radomiu, Mariusz Kamiński powinien zostać poddany procedurze przymusowego dokarmiania. Michał Zuchmantowicz, prawny pełnomocnik Kamińskiego, przekazał WP, że jego klient nie zgadza się z diagnozami lekarskimi i zamierza skorzystać z prawa do wniesienia zażalenia.

Na temat decyzji sądu na temat przymusowego dokarmiania poinformował prezydent Andrzej Duda. Odnosząc się do sytuacji, stwierdził, że takie działanie jest podejmowane tylko w sytuacjach krytycznych. Mecenas Zuchmantowicz dodał, że decyzja sądu jest oparta na trzech niezależnych opiniach biegłych lekarzy, co pozwoliło na precyzyjne określenie stanu zdrowia Kamińskiego.

Pomimo tego, adwokat Kamińskiego w rozmowie z WP przyznał, że nie jest w stanie udostępnić szczegółów na temat stanu zdrowia jego klienta. Podkreślił jednak, że Mariusz Kamiński ma zamiar kontynuować swój strajk głodowy. Zuchmantowicz zaznaczył także, że Kamiński nie zgadza się z lekarskimi opiniami i zamierza skorzystać z prawa do wniesienia zażalenia do Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Decyzja Sądu Okręgowego w Radomiu na temat przymusowego dokarmiania Kamińskiego nie jest jeszcze ostateczna. W związku z tym, w sytuacji kryzysowej to lekarze będą musieli podjąć decyzję, czy mają prawo naruszyć jego prawo do odmowy spożywania pokarmu.