Zarówno z pokorą, jak i niesamowitym szacunkiem o polskiej drużynie siatkarzy wypowiada się kapitan reprezentacji Włoch, Simone Giannelli. Taka postawa wynika z rozmowy przeprowadzonej z „La Gazzetta dello Sport” na temat nadchodzącego finału mistrzostw Europy, w którym to obie drużyny będą rywalizować.

Reprezentacja siatkarzy Polski pokazała swoją siłę w półfinałach mistrzostw Europy, wygrywając 3:1 (23:25, 25:21, 25:20, 25:21) ze słoweńską drużyną. Tym samym otworzyła sobie drogę do możliwości zdobycia drugiego złotego medalu na tym poziomie rywalizacji. Jej przeciwnikiem będzie jednak reprezentacja Włoch, aktualni mistrzowie świata i Europy, którzy mimo swojego statusu podchodzą do meczu z wielką pokorą.

Na szczególne uznanie zasługuje postawa kapitana włoskiej drużyny, Simone Giannelli. Po półfinale mówił o bliskości perfekcji swojej drużyny i zdolności do podniesienia się po trudnym trzecim secie. Przed finałem jednak w słowach pełnych szacunku pochwalił polską drużynę.

– Polska to wspaniały zespół. Są niezwykle kompetentni zarówno pod względem technicznym, jak i fizycznym. To idealne połączenie – tak o polskich siatkarzach mówił Giannelli. Polska reprezentacja pokazała Włochom swoje możliwości podczas dwóch meczów w tym roku – zwyciężyli 3:1 zarówno w Lidze Narodów, jak i podczas Memoriału Huberta Wagnera. Jednak to włoska drużyna triumfowała w jednym z najważniejszych meczów 2022 roku, pokonując Polaków 11 września 3:1 w finale mistrzostw świata.