Masz problemy z bliznami potrądzikowymi lub cellulitem? Zauważyłaś pierwsze zmarszczki i spadek elastyczności skóry? To doskonały moment, żeby zacząć działać i udać się po pomoc do specjalisty. Dobrym pomysłem będzie odwiedzenie salonu kosmetycznego lub medycyny estetycznej, w którym wykonywane są zabiegi na skórę twarzy i ciało. Jednym z popularnych obecnie i nad wyraz skutecznych zabiegów jest karboksyterapia. To metoda terapeutyczna, która polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla w celu leczenia różnych schorzeń i dolegliwości. Ma zbawienny wpływ na skórę twarzy i na całe ciało. Poniżej znajdziecie wszystkie informacje na temat zabiegu karboksyterapii.

Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia to zabieg, który stosuje się w leczeniu cellulitu, rozstępów, blizn, trądziku, obrzęków, a także w medycynie estetycznej do poprawy wyglądu skóry. Doskonale sprawdza się też w przypadku wypadających włosów. Proces ten polega na wstrzyknięciu CO2 pod skórę za pomocą specjalnej igły. Wykorzystuje się go również w niektórych przypadkach chorób układu krążenia, takich jak choroba Raynauda, miażdżyca, a także w leczeniu niedokrwienia tkanek, takich jak choroba tętnic obwodowych. Karboksyterapia jest stosunkowo bezpieczną metodą terapeutyczną i może być przeprowadzana jako zabieg jednorazowy lub serię zabiegów, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Przed rozpoczęciem terapii zawsze należy skonsultować się z lekarzem. Karboksyterapia jest raczej bezbolesna. Do jej wykonania używa się naprawdę małej i cienkiej igły. Sam moment wstrzykiwania medycznego dwutlenku węgla pod skórę może powodować dyskomfort i uczucie rozpierania, natomiast efekt ten bardzo szybko mija. Miejscowa opuchlizna po zabiegu również bardzo szybko się wchłania, dzięki czemu po zabiegu szybko możemy wracać do normalnego funkcjonowania.

Jak wygląda zabieg karboksyterapii?

Zabieg karboksyterapii z reguły wykonuje lekarz lub kosmetolog. Ważne żeby na zabieg udać się do sprawdzonego miejsca z pozytywnymi opiniami. Pozwoli nam to uniknąć komplikacji pozabiegowych i uzyskać oczekiwane efekty. Osoba wykonująca zabieg, powinna przed nim przeprowadzić dokładny wywiad, żeby wykluczyć wszelkie przeciwskazania. Przed zabiegiem wykonuje się dokładne oczyszczenie obszaru, który ma być poddany zabiegowi. Następnie pod skórę wprowadza się cienką igiełkę, przez którą dostarczany jest medyczny dwutlenek węgla, który działa na tkanki podskórne. Jeśli włączycie jakikolwiek filmik z nagranego zabiegu możecie się przestraszyć. Z zewnątrz wygląda to nieciekawie. W momencie wprowadzenia CO2, powstaje miejscowy obrzęk. Szczególnie widać to w strefie pod oczami i na powiekach, gdzie skóra jest bardzo cienka. Nie martwcie się, obrzęk ten znika w kilka chwil. Zazwyczaj zaleca się serię zabiegów karboksyterapii, zwykle co najmniej 5-10 sesji w odstępach 7-10 dniowych. Wtedy cała procedura daje najlepsze efekty. Koszt karboksyterapii zależy od obszaru, na którym jest wykonywana.