W piątek 11 listopada oficjalnie zamknięto Stadion Narodowy. Odwołano również wszystkie najbliższe aktywności sportowe, w tym mecz Polska-Chile. Powodem wyłączenia miejsca z użytku jest wada elementów konstrukcji stalowo-linowej, którą odkryto podczas technicznego przeglądu. 

Wykonywany co roku przegląd techniczny konstrukcji stalowej dachu na PGE Narodowego w Warszawie, ujawnił istotną wadę jednego z elementów. Z tego powodu wstrzymano wszelkie aktywności wykonywane w ramach działalności stadionu. Nie odbędą się najbliższe wydarzenia sportowe, ale również inne odbywające się w miejscu i wokół stadionu.  Zaplanowany na 16 listopada mecz Polska-Chile również nie odbędzie się w wyznaczonym miejscu. Zaplanowano bowiem przeniesienie wydarzenia na stadion Legii Warszawy. 

Przeglądy techniczne PGE Narodowego w Warszawie prowadzone są regularnie, nawet kilka razy w roku. Z informacji, które przekazała Rzeczniczka PGE, wiadomo, że ostatni wykonany został w marcu i nie wykazał on żadnych nieprawidłowości konstrukcyjnych. Sztab kryzysowy przy współpracy z ekspertami próbuję określić, z jakich przyczyn doszło do usterki w konstrukcji oraz w jaki sposób możliwe jest jej najszybsze usunięcie i zarazem przywrócenie standardowego funkcjonowania stadionu. 

Nie wszyscy obejrzą najbliższy mecz 

Z uwagi na przeniesienie lokalizacji meczu Polska-Chile, który odbyć się miał 16 listopada, nie każdy będzie miał możliwość obejrzenia wydarzenia na żywo. Stadion Legii Warszawa, na który przeniesiono rozgrywkę posiada bowiem 31 tys. miejsc, natomiast PGE Narodowy 58 tys.  Wszystkie osoby, które zakupiły już bilet na mecz zaplanowany na Stadionie Narodowym, otrzymają zwrot gotówki najpóźniej do 15 grudnia.