Podkarpacka Straż Graniczna zatrzymała poszukiwanego w Europie Ukraińca. Podejrzany jest o liczne przestępstwa gospodarcze i finansowe.
Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania Ukrainiec zatrzymany został na przejściu granicznym w Korczowej w województwie podkarpackim. Jak podano, podejrzewa się go o dokonanie szeregu przestępstw gospodarczych oraz finansowych na Litwie. Nakaz wystawił poszukujący go wymiar sprawiedliwości tego kraju.

Choć do zatrzymania podejrzanego doszło już w ostatnią środę września, to jednak stosowny komunikat rzecznika prasowego Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wydany został dopiero dwa dni później, w piątek 30 września.

Jak poinformował rzecznik prasowy ppor. Piotr Zakielarz fakt, że 33-letni obywatel Ukrainy poszukiwany jest w Europie ustalił jeden ze strażników sprawdzający przekraczającego przejście mężczyznę. Ukrainiec widniał na liście osób objętych Europejskim Nakazem Aresztowania w związku z dokonaniem na terytorium Litwy licznych przestępstw finansowych oraz gospodarczych związanych z przemycaniem dużej ilości nielegalnych papierosów. Rzecznik wskazał, że Europejski Nakaz Aresztowania za mężczyzną wydały służby litewskie. W kraju tym podejrzanemu grozi kara do czterech lat więzienia. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Łącznie od początku bieżącego roku podkarpaccy strażnicy graniczni zatrzymali już 280 osób widniejących w krajowych oraz międzynarodowych rejestrach osób poszukiwanych.