Dawid Kubacki wycofał się z niedzielnego konkursu kończącego cykl Raw Air Vikersund 2023. Ponieważ decyzja ta oznaczała koniec marzeń o kryształowej kuli, jej powód musiał być poważny. Wiadomo było, że za decyzją czołowego polskiego skoczka stały przyczyny osobiste. Tuż po podaniu decyzji do wiadomości publicznej Polski Związek Narciarski wystosował prośbę o uszanowanie decyzji Kubackiego i nie naciskanie na zawodnika. Jednak sam Dawid Kubacki czuł się zobowiązany do udzielenia swoim kibicom pewnych wyjaśnień jeśli chodzi o zaistniałą sytuację. Jak wynika z wyjaśnień Kubackiego, powód decyzji jest faktycznie bardzo poważny. Co więcej zadecydował on o przedwczesnym zakończeniu obecnego sezonu.

Poważne problemy zdrowotne żony Kubackiego

O tym czemu podjął taką decyzję Kubacki poinformował w mediach społecznościowych. I chyba nikt kto miał możliwość zapoznać się ze szczegółami sprawy nie ma wątpliwości, że była to słuszna decyzja. Jak poinformował Dawid Kubacki we wpisie na Instagramie jego żona, Marta, trafiła do szpitala. Jej stan jest bardzo ciężki, lekarze walczą o jej życie. Polski skoczek ujawnił, że w grę wchodzą problemy natury kardiologicznej. W całej tej sytuacji Dawid Kubacki stara się nie tracić nadziei. Jak sam podkreśla, jego żona jest niezwykle silna i wie, że będzie walczyć. W takiej sytuacji postawienie dobra rodziny na pierwszym miejscu jest rzeczą oczywistą i można jedynie wspierać Dawida Kubackiego w tym trudnym dla niego czasie.

Wsparcie świata sportu

Najwięksi rywale ze skoczni Dawida Kubackiego natychmiast zareagowali na tę wiadomość. Wszyscy okazują wsparcie dla rodziny Kubackich. Granerud, który pod nieobecność Kubackiego zapewnił sobie zdobycie kryształowej kuli dzisiaj w mediach społecznościowych zamieścił następujący wpis: „Trzymajcie się mocno. Przesyłam wam najlepsze życzenia i trzymam kciuki”. Natomiast Kraft, który zwyciężył w niedzielnym konkursie od początku przeczuwał, że u Kubackiego musiało wydarzyć się coś niezwykle poważnego. Również przesyła słowa wsparcia i otuchy: „Nasze myśli są z wami. Wszystkiego najlepszego”. Miejmy nadzieję, że niebawem wszystko dobrze się skończy i będziemy mogli ponownie podziwiać występy Dawida Kubackiego.