Placido Domingo, światowej sławy tenor miał być klientem grupy przestępczej, która handluje ludźmi. Takie rewelacje podał w miniony piątek hiszpański wydawany w Madrycie dziennik „La Razon”. Informacje podał powołując się na śledztwo argentyńskiego wymiaru sprawiedliwości.

Gazeta pisze, że policja w Argentynie wiąże znanego na całym świecie artystę z prowadzonym wobec grupy przestępczej już od wielu lat śledztwem dotyczącym handlu żywym towarem. Policja od wielu lat prowadziła podsłuch tej grupy i na nagraniach tych niejednokrotnie pojawia się osoba o imieniu bądź pseudonimie „Placido”, która negocjuje ceny z przywódcą gangu. Mało tego, postać ta ma identyczny ze znanym tenorem głos.

Zdaniem dziennika „La Razon” władze w Argentynie nie postawiły jak dotąd artyście związanych z tym zarzutów. Nie jest jednak już tajemnicą, że pierwsze kierowane pod adresem Placido Domingo oskarżenia dotyczący molestowania seksualnego kobiet pojawiły się już w roku 2019. Ponad 20 kobiet miało zarzucać tenorowi napastowanie seksualne w trakcie współpracy zawodowej. Z tego grona Angela Wilson, jako jedna z nielicznych zdecydowała się na to, aby oskarżyć tenora nie zastrzegając swojej tożsamości.

Rok od pojawienia się pierwszych zarzutów w ich sprawie zabrał głos sam tenor zapewniając publicznie, że nie dopuścił się nigdy czynów, o jakie jest oskarżany. Śpiewak dodał też, że aby udowodnić swoją niewinność jest gotowy stanąć przed wymiarem sprawiedliwości w Hiszpanii.

Zarzuty pod adresem tenora wyszły na jaw po raz pierwszy za sprawą opublikowanych 13 sierpnia 2019 materiałów agencji Associated Press. Poinformowała ona wówczas o ośmiu śpiewaczkach oraz jednej baletnicy, które Domingo miał aktywnie nakłaniać do relacji seksualnych w zamian za zatrudnienie, bądź też grożąc karami w pracy. Jak wynikało z materiałów proceder ten miał trwać już od lat 80-tych XX wieku.

Urodzony i wychowany w Meksyku Placido Domingo swoją międzynarodową karierę rozpoczął w latach 60-tych. W dotychczasowej karierze zaśpiewał niemal 150 ról w operach. Muzyk od lat jest też dyrygentem i reżyserem.