To już postanowione! Termin ślubu wyznaczony, pierścionek zaręczynowy na dłoni, wybór idealnej sukienki już się rozpoczął i wtedy… na Twoim progu z tym ważnym pytaniem pojawia się ona: Panna Młoda. Robi się gorąco, prawda?

Wybór świadkowej nie jest łatwą do podjęcia dla przyszłych nowożeńców decyzją, jednak nie da się ukryć, że owa wybranka ma do zrealizowania plan bardziej skomplikowany, niż podpis w księdze małżeńskiej, a mianowicie wieczór panieński. Jak więc zorganizować idealną i unikatową imprezę dla Panny Młodej? Podpowiadamy!

Postaw na zmianę otoczenia na wieczór panieński

To nie musi być luksusowe Lazurowe Wybrzeże, szalone Las Vegas czy egzotyczne Malediwy – życie to nie jest Hollywood i nikt nie oczekuje od świadków, że zaciągną z okazji ślubu przyjaciół kredyt na 50 lat. Warto jednak zdać sobie sprawę z faktu, że dla Panny Młodej jest to potencjalnie jedyna taka impreza w życiu! Spędzenie jej we własnym mieszkaniu może nie być tak ekscytujące jak adrenalina wywołana podróżą.

Może pod Twoim miastem znajdują się jeziora? Domki wypoczynkowe? Glampingi? Ekonomiczne połączenia nad morze? Altanki do wynajęcia czy miejsca na ognisko? Jeżeli nie macie możliwości opuszczenia miasta – nic nie szkodzi! Być może któryś z Waszych znajomych ma ogród, w którym zorganizujecie boho piknik? Albo mieszkanie z większym balkonem, gdzie urządzicie stylową kolację? Opcji jest wiele, warto więc pobudzić swoją kreatywność i skorzystać z tych pomysłów na wieczór panieński, które są na wyciągnięcie ręki.

Wszyscy do zdjęcia!

Najlepsze pomysły na wieczór panieński najczęściej pojawiają się spontanicznie. My polecamy jednak zająć się wcześniej ważnym aspektem takiej imprezy – jej dokumentacją! Jeżeli tylko możesz sobie na to pozwolić, wynajmij profesjonalnego fotografa. Są specjaliści, którzy na co dzień zajmują się tematyką wieczorów panieńskich, więc jedyne co musimy zrobić, to opowiedzieć im, co lubi przyszła Panna Młoda.

Sesja w wiankach nad wodą, szalone zdjęcia na motocyklu albo szerokie uśmiechy w trakcie pozowania w stylu lat 90′ – możliwości są nieograniczone. W wersji ekonomicznej warto skorzystać z dobrodziejstwa telefonów komórkowych i ich świetnej jakości aparatów: zbierzcie z dziewczynami sprzęt i zapewnijcie przyjaciółce uwiecznienie ważnych wspomnień na długie lata.

I bawiły się długo i szczęśliwie…

Możecie się lubić, widzieć co tydzień i spędzać ze sobą mnóstwo czasu. ale na wieczorze panieńskim nie warto ryzykować – tam nie powinno powiewać nudą! Zostaw uczestniczkom przestrzeń do wolnych konwersacji, ale pamiętaj, że odpowiednio dobrane gry i zabawy na pewno okażą się strzałem w dziesiątkę.

Wśród tych najlepszych na wieczór panieński, warto zwrócić szczególną uwagę na:

  • Quiz – na ile znasz swojego przyszłego męża? – Wystarczy, że zadasz Panu Młodemu przed imprezą kilka pytań dotyczących jego życia (pierwsza praca, ulubiony kolor czy najlepsza cecha przyszłej żony), a potem tym samym zestawem podzielisz się z Panną Młodą. Czy zna poprawną odpowiedź? Jest to niezawodna rozrywka na tego typu okazje.
  • On czy ona? – Do tej zabawy należy spisać kilka okołozwiązkowych pytań typu: Kto częściej sprząta? Kto pierwszy przeprasza? Panna Młoda może podnieść jedną z karteczek (on lub ona), a Pan Młody nagrany na wideo jej wtóruje. Śmiech gwarantowany!
  • Zakazane słowa – Na początku spotkania przedstaw uczestniczkom listę zakazanych słów. To może być wszystko: wesele, ślub, suknia, szampan. Jeżeli któraś z nich je powie – a z zamysłu ma być to często używane słowo – musi wypić kieliszek alkoholu. Dzięki tej grze zabawa będzie toczyć się przez cały wieczór!

Spełnijcie marzenie przyszłej Panny Młodej

To może być wszystko: skok ze spadochronu, gra w paintballa, spływ kajakowy, lot paralotnią czy wizyta w tajskim SPA. Adrenalina i emocje to doskonali towarzysze każdej imprezy. W Internecie można odnaleźć dziesiątki przeróżnych atrakcji dostępnych w całym kraju, a ich obecność jest nietuzinkowym pomysłem na niezapomniany wieczór panieński.

Zróbcie coś razem!

Oczywista propozycja, prawda? W końcu na wieczorze panieńskim robi się większość rzeczy razem! My zalecamy jednak skoncentrowanie się na zorganizowaniu zajęć bądź warsztatów tematycznych, w których udział będzie mogła wziąć każda z uczestniczek. Wśród najciekawszych propozycji warsztatów na tę okazję można wyróżnić:

  • warsztat florystyczny
  • warsztat taneczny
  • warsztat kulinarny
  • warsztat kosmetyków naturalnych
  • kurs barmański

Organizując jednak takie wydarzenie należy brać pod uwagę styl, charakter, upodobania oraz osobowość przyszłej Panny Młodej, a wśród mnogości możliwych do zrealizowania scenariuszy skupić się na tym pomyśle na idealny wieczór panieński, który najbardziej przypadnie do gustu właśnie jej.