Na niemieckiej autostradzie A9 doszło do groźnego wypadku. Autobus marki Flixbus, który zmierzał z Berlina do Zurychu, niespodziewanie zjechał z trasy. Media informują, że w wyniku tego tragicznego zdarzenia zginęło pięć osób, zaś wiele innych odniosło rany. Służby ratunkowe są obecnie na miejscu, prowadząc operację pomocy.

Autobus Flixbus rozpoczął swoją podróż około godziny 8:00 w środę, odjeżdżając z dworca autobusowego w Berlinie. Pojazd ten przewoził łącznie 53 pasażerów, a także dwóch kierowców. Celem podróży było miasto Zurych położone w Szwajcarii.

Niestety, na autostradzie A9 w Niemczech pojazd uległ wypadkowi. Autobus nagle opuścił jezdnię, przewrócił się na bok i wpadł do przydrożnych krzewów.

Według policyjnych raportów, w skutek tego tragicznego zdarzenia straciło życie co najmniej kilka osób, a wielu pasażerów jest rannych. „Bild” informuje, że śmierć poniosło pięciu pasażerów, a 20 osób jest poszkodowanych. Ostateczny bilans ofiar nie jest jeszcze ustalony.

Na rzecz wsparcia rodzin poszkodowanych uruchomiono specjalną infolinię pod numerem telefonu 0341 966-46666. Można tam uzyskać informacje dotyczące wypadku oraz dowiedzieć się o stanie zdrowia krewnych. Media z Niemiec donoszą, że większość pasażerów autobusu stanowili młodzi ludzie.