W ostatnim czasie, media zalała fala informacji dotyczących planowanej poprawionej wersji PlayStation 5 Pro od Sony, stawiając firmę Microsoft w cieniu. Jednak firma Microsoft dawno temu jasno zapowiedziała, że nie zamierza wprowadzać do sprzedaży ulepszonej edycji swojej konsoli Xbox Series X., co jednak nie oznacza braku aktualizacji dotychczasowego modelu. Słuchy głoszą, że spółka pracuje nad odświeżoną wersją swojej flagowej konsoli, skierowaną przede wszystkim dla miłośników cyfrowych zakupów.

Niedawno w Internecie zaczęły krążyć zdjęcia, które rzekomo ukazują odnowioną Xbox Series X. Konsola ta ma być dostępna w białym kolorze, choć jej design niewiele różni się od obecnego wyglądu. Pomimo braku napędu Blu-ray, użytkownicy będą mogli korzystać z ulepszonych funkcji sieciowych dzięki Wi-Fi 6E.

Pierwsze spojrzenie na odświeżoną Xbox Series X ukazuje nam urządzenie przypominające oryginalną konsolę, z wyjątkiem białego koloru zamiast standardowej czerni. Z przodu nie można już zobaczyć czytnika płyt Blu-ray / Ultra HD Blu-ray, co sugeruje, że konsola będzie skierowana do użytkowników preferujących abonament Game Pass oraz cyfrowe wersje gier. Z tyłu konsoli nie zaszły większe zmiany, zachowano dotychczasowe porty i dodano slot na opcjonalny dysk SSD w niestandardowym formacie.

Planowane jest również usprawnienie systemu chłodzenia w nowej Xbox Series X, co powinno przyczynić się do utrzymania niższych temperatur podczas intensywnej eksploatacji. Ponadto, ze względu na koncentrację na zakupach cyfrowych, usługach typu Game Passie i pobieraniu gier, producent planuje zaimplementować nową kartę sieci bezprzewodowej obsługującą standard Wi-Fi 6E.