Google Maps, popularna aplikacja mapowa, niedawno zintegrowała kilka intrygujących aktualizacji, które mają na celu ułatwić użytkownikom odkrywanie nowych miejsc. To jest zdecydowanie dobra informacja, jednak niestety jest też mniej pozytywna – te nowe funkcje początkowo będą dostępne jedynie w określonych miastach Stanów Zjednoczonych i Kanady. Co więcej, dotyczą one funkcji nieco mniej popularnej, a mianowicie list.

Kiedy jesteś turystą w nieznanym mieście, pomocne jest znać miejsca godne odwiedzenia, czy to atrakcje turystyczne, czy najsmaczniejsze restauracje. Można ryzykować i samodzielnie wyruszyć na eksplorację, lub można skorzystać z aplikacji Google Maps. Ta aplikacja nie jest tylko bezpłatną nawigacją samochodową, ale oferuje znacznie więcej. Od teraz w ponad 40 miastach Stanów Zjednoczonych i Kanady użytkownicy będą mogli skorzystać z list polecanych miejsc. Wyszukując konkretną lokalizację, użytkownik będzie miał również dostęp do list zawierających najbardziej polecane miejsca przez społeczność użytkowników Google Maps. Te listy zostały podzielone na trzy kategorie przez Google.

The Trending List to lista zawierająca miejsca, które są aktualnie najpopularniejsze w aplikacji. Będzie ona aktualizowana na bieżąco, co tydzień. The Top List prezentuje miejsca, które zostały wybrane i zatwierdzone przez społeczność użytkowników jako najlepsze. Ostatecznie, The Gems List ujawnia ukryte skarby, czyli mniej znane miejscówki w okolicy, które mogą nie być szeroko rozpoznane.