Zamachy samobójcze dokonane przez dwóch więźniów miały miejsce w Areszcie Śledczym w Lublinie. Sprawa jest obecnie badana przez tamtejszą Prokuraturę Rejonową.

Dnia 30 października, w poniedziałek, do smutnego zdarzenia doszło w lubelskim Areszcie Śledczym przy ulicy Południowej. Dwie osoby osadzone w wieku 26 i 34 lat podjęły próbę samobójczą. Pomimo starań medycznej ekipy, która usiłowała uratować jednego z mężczyzn, okazało się to niemożliwe.

Według informacji przekazanych „Kurierowi” przez prokuratora Agnieszkę Kępkę, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie, prowadzone jest śledztwo w tej sprawie. Dotyczy ono możliwego namawiania do samobójstwa, co jest przestępstwem zgodnie z art. 151 kodeksu karnego – taką procedurę stosuje się standardowo po tego typu tragicznych zdarzeniach.

Prokurator Kępka poinformowała także, że 3 listopada zwłoki obu mężczyzn zostały poddane sekcji zwłok. Lekarz, który prowadził badanie, nie stwierdził żadnych obrażeń sugerujących udział osób trzecich. Wszystkie znalezione na ciałach obrażenia wskazują na to, że były to samobójstwa.

Prokuratura kontynuuje śledztwo, przesłuchując świadków i dokładnie badając okoliczności całego zdarzenia.