Ukraińska straż graniczna poinformowała, że o północy zostaje otwarte nowe przejście graniczne między Polską a Ukrainą dla ciężarówek powracających z Ukrainy bez ładunku. Przejście, które znajduje się w uhrynowskim obszarze granicznym, położonym na przeciwko polskiego Dołhobyczowa, ma na celu ułatwienie przepływu ruchu drogowego. Wcześniej tego dnia, Bartosz Grodecki, zastępca ministra spraw wewnętrznych i administracji, ogłosił plan uruchomienia tego przejścia.

Aktualnie przez punkt kontrolny w Uhrynowie mogą poruszać się jedynie pojazdy osobowe oraz autobusy. Jednak od północy, ciężarówki, które przewiozły i rozładowały swoje ładunki, nie będą musiały oczekiwać na przeprawę przez granicę, pod warunkiem, że ich masa nie przekracza 7,5 tony.

W mediach społecznościowych ukraińscy pogranicznicy sformułowali komunikat: „Otwarcie dodatkowego punktu przejściowego w Uhrynowie stanowi pierwszy krok do odblokowania granicy, zmniejszenia kolejek i zwiększenia przepustowości na polsko-ukraińskich przejściach”.

Od 6 listopada na przejściach granicznych z Ukrainą trwa protest polskich przewoźników. W ostatnim tygodniu do protestujących dołączają rolnicy. Polski sektor transportowy od dawna domaga się uregulowania konkurencji z ukraińskimi firmami przewozowymi na równych zasadach. W odpowiedzi na to, minister infrastruktury Alvin Gajadhur zapowiedział zwiększenie częstotliwości kontroli transportów drogowych na drogach prowadzących do polsko-ukraińskich przejść granicznych.