Nadchodzi weekend, a Ty nie masz żadnych planów? Kochasz podróże i zwiedzanie nowych miejsc. To doskonały moment, żeby zaplanować weekendową wycieczkę w jakieś ciekawe miejsca. Praga to jedno z najpiękniejszych miast Europy, z bogatą historią i niezwykłym klimatem. Jest to idealne miejsce na weekendowy wypad dla osób ceniących kulturę, sztukę oraz dobre jedzenie. W poniższym artykule przedstawiam plan weekendu w Pradze, obejmujący najciekawsze atrakcje turystyczne i kulinarne.

Plan na pierwszy dzień

Po przyjeździe do Pragi i zakwaterowaniu się w hotelu możemy ruszać na wycieczkę! Rano warto zacząć od zwiedzania Starego Miasta i zobaczenia słynnego zegara astronomicznego na Rynku Staromiejskim. Następnie możecie odwiedzić Katedrę Św. Wita, Wacława i Wojciecha na Hradczanach. To jedna z najpiękniejszych budowli w Czechach, gdzie można podziwiać niesamowite detale architektoniczne oraz zobaczyć grobowce czeskich królów i książąt. Po zwiedzaniu katedry czas na lunch, na przykład w kultowej cukierni Café Savoy, gdzie serwowane są przepyszne, tradycyjne wypieki. Po posiłku warto przejść się na spacer wzdłuż malowniczego nabrzeża Wełtawy, z pięknym widokiem na zabytkowe mosty i przepływające statki. Wieczorem polecamy zahaczyć o dzielnicę Vinohrady, gdzie znajduje się wiele restauracji serwujących tradycyjne, czeskie dania oraz barów i klubów, w których można miło spędzić czas.

Drugi dzień wycieczki

Polecamy wstać wcześnie, bo plan na drugi dzień jest napięty. Polecamy rozpocząć dzień od zwiedzania zamku Karlštejn, oddalonego o około 30 kilometrów od centrum Pragi. Jest to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Czech, gdzie można podziwiać średniowieczną architekturę oraz zobaczyć zbiory skarbu koronnego. Na popołudnie zaplanujcie spacer po dzielnicy Malá Strana, gdzie znajduje się zamek Praski oraz malownicze uliczki z tradycyjnymi kamienicami i knajpkami. Warto też udać się na Most Karola, który łączy Stare Miasto z Malą Straną. Z mostu rozciąga się niesamowity widok na miasto oraz na zamek Praski. Na sam koniec warto odwiedzić dzielnicę Žižkov, gdzie znajduje się wiele pubów i barów serwujących lokalne piwa i przekąski. To idealne miejsce na wieczorne relaksowanie się po całym dniu zwiedzania. To dosyć intensywny plan na dwa dni, ale gwarantujemy, że nie będziecie żałować!