Wojciech Szczęsny podczas meczu z Arabią Saudyjską wykazał się niezwykłym refleksem. Bramkarz dał popis swoich umiejętności i pokazał wspaniałe zaangażowanie, dzięki któremu Polacy wygrali mecz 2 do 0. I być może mecz zakończyłby się na samych gratulacjach, gdyby nie to, że szejkowie Arabii Saudyjskiej obiecali swoim zawodnikom po samochodzie rolls-royce. Polscy zapragnęli zrobić to samo dla Szczęsnego.

W sieci hula zbiórka na samochód dla polskiego bramkarza

Polacy już tak mają, że potrafią działać zgodnie, dążąc do wyznaczonego przez siebie celu. Dlatego też pomysł ze zbiórką na auto dla polskiego bramkarza nie był jedynie żartem. W sieci możemy znaleźć najprawdziwszą, legalną zbiórkę na auto dla Wojciecha Szczęsnego. Bramkarz oczywiście ma czym jeździć, ale nie o to chodzi. Samochód sprezentowany Wojtkowi przez kibiców ma być wyrazem wdzięczności i uznania. To symbol, o którym będzie się często wspominać. Jak doszło do tego pomysłu? Wszystko zaczęło się od informacji, że szejkowie Arabii Saudyjskiej przygotowali piłkarzom niezwykłą niespodziankę. Zawodnicy mają otrzymać samochody rolls-royce, jeśli na mundialu dadzą z siebie wszystko.  Tymczasem podczas meczu z Arabią Saudyjską Szczęsny pokazał, na co go stać. I kibice postanowili nagrodzić go z podobnym rozmachem.

Co, gdy Szczęsny nie przyjmie prezentu od kibiców?

Pomysłodawcy inicjatywy chcą uzbierać na rolls-royce’a, by Szczęsny otrzymał równie luksusowy prezent, co Saudyjczycy. Niestety, inflacja trochę uszczupliła portfele kibiców, dlatego zdecydowano się na zakup volkswagena. Piękne auto warte 200 tys. ma stać się symboliczną nagrodą dla polskiego bramkarza. Kibice są przygotowani na to, że Szczęsny odmówi przyjęcia podarunku. Wtedy pieniądze trafią na konto wybranej fundacji lub wesprą kluby szkolące ambitnych, początkujących piłkarzy.

Jesteśmy ciekawi, czy uda się uzbierać założoną kwotę. Nie ulega wątpliwości, że zbiórka na auto jest śmiałym pomysłem. Jak będzie? Zobaczymy wkrótce.