Ubisoft ujawnił szczegółowe i ostateczne informacje dotyczące wymagań sprzętowych dla swojej gry Assassin’s Creed Mirage. Choć gra może działać na urządzeniach o niższych specyfikacjach, aby w pełni zanurzyć się w klimacie Bagdadu, potrzebny będzie dość mocny komputer.

Premiera tej niecierpliwie oczekiwanej produkcji Ubisoftu ma miejsce za 16 dni. Assassin’s Creed Mirage zostanie udostępniona graczom 5 października, a deweloperzy właśnie udostępnili szczegółowe informacje na temat wymaganych specyfikacji sprzętowych.

Przykładowo, grę można uruchomić na GeForce GTX 1060 (6GB) z procesorem Intel Core i7-4790K i zaledwie 8GB pamięci RAM. W takim przypadku jednak, można oczekiwać jedynie rozgrywki w 30 klatkach na sekundę przy rozdzielczości 1080p na niskich ustawieniach. Deweloperzy podali również wymagania dla gry w 1080p przy 60 fps z wysokimi ustawieniami, jak również dla rozgrywki w 1440p oraz w 4K. Co istotne, tylko dla ostatniej z tych opcji wymieniono najwyższe możliwe ustawienia.

Warto jednak zauważyć, że aby w pełni wykorzystać doświadczenie z gry umieszczonej w Bagdadzie, nie jest konieczne posiadanie najnowszego sprzętu GPU i CPU. Wygląda na to, że Ubisoft skupił się na odpowiednim dostosowaniu gry do różnych specyfikacji, a co za tym idzie – nie ma jeszcze planów na wprowadzenie wersji typowo next-genowej tej gry. Firma nadal tworzy gry dla obu generacji komputerów.