Morderstwo 53-letniej, francuskiej nauczycielki było niezwykle głośną sprawą, zarówno we Francji jak i na całym świecie. Kobietę zamordował jej uczeń, na lekcji, na oczach całej klasy. Jak później zeznał, dopuścił się morderstwa, ponieważ słyszał głosy, które mu kazały zabić nauczycielkę. Całe zdarzenie miało miejsce 22 lutego w prywatnej, katolickiej szkole w miejscowości Saint-Jean-de-Luz. 3 marca odbył się pogrzeb kobiety. Rodzina prosiła o uszanowanie jej prywatności, jednak w mediach społecznościowych pojawił się niezwykle wzruszający filmik, pokazujący łapiące za serce sceny.

Morderstwo 53-letniej kobiety

Do morderstwa doszło 22 lutego, w jednej z prywatnych szkół katolickich, w miejscowości Saint-Jean-de-Luz we Francji. W trakcie lekcji języka hiszpańskiego jeden z 16-letnich uczniów dźgnął swoją nauczycielkę nożem. Chłopak zrobił to na oczach całej klasy. Jak wykazało policyjne śledztwo, nastolatek przemycił do klasy nóż owinięty w papier toaletowy. Niestety kobieta na skutek odniesionych obrażeń zmarła. Chłopak po całym incydencie opuścił klasę. Chciał uciec, jednak zatrzymali go inni nauczyciele. To właśnie oni obezwładnili chłopaka, zabrali mu narzędzie zbrodni oraz wezwali służby. 16-latka zatrzymano a następnie przesłuchano. Według informacji podawanych przez policję nastolatek zeznał, że słyszał głosy, które kazały mu zabić kobietę. Wiadomo, że już wcześniej leczył się psychiatrycznie i miał stwierdzoną depresję. Prokuratura postawiła mu zarzuty zabójstwa. Na tę chwilę nie wiadomo jaka kara może grozić chłopakowi. Oficjalnie przekazano, że nastolatek nie miał żadnych zatargów z nauczycielką i nie miał powodów, żeby ją zamordować.

Wzruszające sceny na pogrzebie

Zamordowana nauczycielka była bardzo lubiana. Jako nauczycielka pracowała już 25 lat. Miała duże doświadczenie w pracy z młodzieżą. Jej pogrzeb odbył się 3 marca w miejscowości Biarritz. Na prośbę rodziny całe nabożeństwo miało charakter prywatny. Jednak kilka dni po tym smutnym wydarzeniu, w sieci pojawił się niezwykle wzruszający film. Widać na nim partnera zamordowanej kobiety, który zaczyna tańczyć przed jej trumną. Udaje, że tańczy z partnerką, do znanej piosenki „L-O-V-E”. To była jedna z ulubionych piosenek pary. Na filmie widać również, że mężczyzna zaczyna tańczyć sam, jednak po chwili dołączają do niego kolejne pary. Finalnie widzimy, że pod koniec piosenki, „na parkiecie” znajduje się około 20 osób. Mężczyzna chciał w ten sposób oddać hołd swojej ukochanej. Całość wyszła naprawdę wzruszająco.