Rozpowszechniona została wiadomość o dacie premiery gry Kena: Bridge of Spirits na konsolę Xbox Series X|S, co oznacza utratę statusu konsolowego exclusiva przez Sony. Wśród informacji przekazanych przy tej zapowiedzi, znalazła się jedna szczególnie interesująca.

Ember Lab, producent gry, opublikował projekt okładki pudełkowej edycji. Co intrygujące, wygląda na to, że standardowy szablon okładek gier wydawanych na konsolach Xbox uległ istotnej modyfikacji. Na okładce gry Kena: Bridge of Spirits na XSX/XOne brak jest dobrze znanego białego pola w lewym górnym rogu z napisem „Xbox Series X”. Informacja dotycząca platformy, na której dostępna jest gra, została przeniesiona do prawego górnego rogu okładki. Poniżej prezentujemy porównanie nowego projektu z tradycyjnym designem okładek Xbox (przedstawionym na przykładzie gry Halo Infinite).

Wydawać by się mogło, że zmiana designu okładki pudełkowej edycji Kena: Bridge of Spirits to jednorazowy incydent. Jednakże, informacje zebrane przez serwis VGC sugerują co innego. Zespół redakcyjny serwisu zauważył, że gra Clock Tower Rewind, nad którą pracuje Limited Run Games, również posiada odmienny projekt okładki, zawierający identyczne zmiany, jak te obecne w przypadku Kena: Bridge of Spirits. To sugeruje, że jest to nowy szablon dla wszystkich gier. Microsoft na razie nie skomentował tych zmian. Firma nie zaprezentowała jeszcze oficjalnie zmodyfikowanego designu okładek.