Wielkimi krokami zbliża się 31. wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku odbywa się on 29 stycznia pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych”. Mimo, że do Finału jeszcze chwila, to na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już około 19 milionów. Wszyscy z pewnością będą śledzić licznik zebranych środków i trzymać kciuki za pobicie zeszłorocznego rekordu. Ile funduszy uda się zebrać w tym roku? Tego dowiemy się pewnie pod koniec marca. A już teraz wiemy co nas czeka w ramach finału WOŚP.

Koncerty i wydarzenia towarzyszące

Czego możemy spodziewać się w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Przede wszystkim wielu kwestujących w całej Polsce (i nie tylko) wolontariuszy. Jednocześnie przypominamy, że jeszcze do jutra osoby chętne mogą się zapisać i zostać wolontariuszem Orkiestry. Ale warto pamiętać o tym, że finał WOŚP to również wiele ciekawych wydarzeń towarzyszących, zorganizowanych przez sztaby w różnych miejscowościach. Oczywiście największej imprezy spodziewamy się w Warszawie. Na ogromnej scenie na Placu Bankowym, zobaczymy między innymi Gutka, Sztywnego Pal Azji, Mroza oraz zespół LemON. W Warszawie koncerty będą odbywać się też w głównym sztabie WOŚP na Placu Defilad. Tam zobaczymy między innymi Voo Voo. Wszystkie te wydarzenia będzie można zobaczyć w transmisjach telewizyjnych. Kraków w ramach finału zaplanowano charytatywny Bieg Wielkich Serc. W Łodzi natomiast, oprócz wielu innych atrakcji, odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Hołowczycem.

Najciekawsze licytacje w ramach WOŚP

Już od kilku lat partnerem WOŚP jest Allegro. Jakiś czas przed finałem pojawiają się tam charytatywne aukcje, z których cały dochód przekazywany jest Orkiestrze. Na licytacje, bardzo ciekawe rzeczy, wystawiają znane i lubiane osoby publiczne. Można wylicytować również szereg nietuzinkowych atrakcji. Sprawdziliśmy jakie licytacje są w tym momencie najpopularniejsze.

  1. Zdecydowanie najwyższą cenę obecnie ma licytacja wystawiona przez Igę Świątek. Zwycięzca licytacji dostanie zaproszenie na mecz Igi na turnieju Roland Garros, a także rakietę, którą wygrywała zeszłoroczne turnieje. Obecna cena to Ponad 255 tysięcy złotych.
  2. Na drugim miejscu jest weekend z Omeną Mensah i Rafałem Brzoską. Obecnie najwyższe podbicie licytacji to 160 tysięcy złotych.
  3. Do aukcji przyłączył się również sklep answear.com, który zaprasza na oglądanie zorzy polarnej w Finlandii. Tutaj najwyższa oferta to prawie 37,5 tysiąca zł. ’
  4. Dużą popularnością cieszą się także spotkania ze sławnymi ludźmi, np. Donaldem Tuskiem, Anną Lewandowską, czy też Grzegorzem Krychowiakiem.