Decyzja odnośnie projektu ustawy dotyczącej tzw. wakacji kredytowych nie została jeszcze podjęta przez rząd. Jak informuje Centrum Informacyjne Rządu, prace nad analizą i rozwinięciem projektu nadal trwają.

Podczas wtorkowego spotkania Rady Ministrów, nowe zasady dotyczące wakacji kredytowych nie uzyskały akceptacji. Biuro prasowe Centrum Informacyjnego Rządu przekazało do wiadomości Polskiej Agencji Prasowej (PAP), że prace nad projektem ustawy o wakacjach kredytowych są nadal w toku. Przypomnijmy, że pierwotnie rząd miał podjąć decyzję w tej sprawie 12 lutego, jednak spotkanie na ten temat przełożono na dzień dzisiejszy, czyli 20 lutego.

Rząd pod przewodnictwem Donalda Tuska, mając na uwadze rok 2024, planuje wprowadzić zmiany w polityce dotyczącej wakacji kredytowych. Zgodnie z założeniami projektu, kredytobiorcy będą mogli skorzystać z opcji zawieszenia spłaty raty dwukrotnie – w drugim kwartale, a także po jednym razie w trzecim i czwartym kwartale 2024 roku. Projekt przewiduje jednak ograniczenia – prawdopodobnie będzie mogło z niego skorzystać mniej osób, niż to było możliwe w poprzednich latach. Ponadto, wakacje kredytowe mają dotyczyć wyłącznie tych kredytów, których wartość przy udzieleniu nie przekroczyła kwoty 1,2 miliona złotych.