Dzisiaj o godzinie 20.oo rozegrany został 2. półfinał Mistrzostw Świata w Katarze. W spotkani tym broniący tytułu Francuzi spotkali się z rewelacją tego rocznego turnieju – reprezentacją Maroko. Mimo, iż drużyna z Europy wygrała 2:0 przebieg spotkania był dość wyrównany. Oba zespoły rozegrają jeszcze jeden mecz. I dla obu drużyn kolejne spotkanie będzie równie ważne co dzisiejszy półfinał. Maroko w sobotę zmierzy się w meczu o 3. miejsce z Chorwacją. Dla drużyny z Maroko będzie to historyczna szansa. Jak do tej pory żadna drużyna z Afryki nie wywalczyła jeszcze medalu Mistrzostw Świata. Jeśli zaś chodzi o Francuzów, to w niedzielę zmierzą się w wielkim finale z reprezentacją Argentyny. Będą mieli szansę obronić tytuł Mistrzów Świata. Sztuka ta udała się zaledwie 2-krotnie w historii – raz Włochom i raz Brazylijczykom.

Szybkie prowadzenie

Dzisiejsze spotkanie bardzo szybko ułożyło się pomyślnie dla Francuzów. W 5. minucie meczu Antoine Griezmann znalazł się z piłką w polu karnym. Udało mu się zagrać do Mbappe. Wprawdzie francuski napastnik nie zdołał oddać strzału, jednakże piłka dotarła do Theo Hernandeza. Obrońca grający na co dzień w Milanie uderzył wprost z powietrza i zdobył bramkę dającą prowadzenie Francji. Stracona bramka rozjuszyła zawodników Maroko, którzy ruszyli do ataku. Mecz stał się bardziej otwarty. „Lwy Atlasu” miału swoje szanse, jednak pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Francuzów 1:0.

Ataki Maroko i bohater Francuzów

Po zamieni stron Maroko, które nie miał już nic do stracenia ruszyło do ataku. Natomiast Francuzi nieco spuścili z tonu i skupili się na grze defensywnej i ewentualnych kontratakach. Okazało się, że strategia Francuzów była skuteczna. Marokańczycy grali ambitnie i z polotem, jednakże wystarczyła jedna akcja Francuzów by ustanowić wynik spotkania. W 79. minucie francuski napastnik minął kilku przeciwników i wyłożył piłkę koledze z drużyny – Randalowi Kolo Muani. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Francji. Jednakże kibice na pewno zapamiętają tegoroczny świetny występ drużyny z Afryki.