Marzą Ci się zadbane i pięknie pomalowane paznokcie, ale nie masz pieniędzy na częste wizyty u kosmetyczki? Irytują Cię klasyczne lakiery do paznokci, które schną wieki, a po wyschnięciu są nietrwałe? Istnieje bardzo proste rozwiązanie Twoich problemów! Możesz spróbować wykonywać manicure hybrydowy w domowym zaciszu. Nie wiesz, jak się za to zabrać, a także jakie produkty będą Ci do tego potrzebne? Przychodzimy z pomocą! W tym artykule znajdziesz wszelkie, niezbędne wskazówki, do rozpoczęcia samodzielnej przygody z hybrydami.

Co jest potrzebne do wykonania manicure hybrydowego?

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z hybrydami, nie kupuj od razu kilkunastu lakierów, frezarki do skórek, czy też najdroższej lampy. Zacznij od podstawowych, niezbędnych rzeczy i sama sprawdź jak Ci to będzie wychodzić. Z pewnością jest kilka produktów i akcesoriów, bez których samodzielny manicure Ci nie wyjdzie. Na pewno będzie potrzebna Ci lampa. W tym przypadku warto zainwestować w dobrej jakości sprzęt. Odpowiednia moc, zapewni prawidłowe utwardzanie lakierów. Jest to ważne nie tylko ze względu na estetykę manicure, ale również ze względu na nasze zdrowie. Nie do końca utwardzony lakier może powodować uczulenia. Oprócz lampy będziesz potrzebować lakiery, czyli bazę, lakier kolorowy oraz top. Potrzebne będą też waciki, cleaner do paznokci, cążki i radełko. Ciekawym rozwiązaniem na początek jest kupno gotowego zestawu dla początkujących. Takie zestawy z reguły zawierają wszelkie niezbędne produkty. Jeśli masz już wszystko, potrzebujesz jeszcze trochę wolnej przestrzeni, dobre oświetlenie oraz odrobinę cierpliwości.

Manicure hybrydowy krok po kroku

Manicure hybrydowy, tak jak klasyczny, zawsze zaczynamy od przygotowania skórek i płytki paznokcia. Na sam początek delikatnie usuwamy skórki i opiłowujemy paznokieć, nadając mu pożądany kształt. Należy również delikatnie zmatowić płytkę paznokciową. Możemy użyć do tego pilniczka, ale na pewno bezpieczniejszy będzie bloczek polerski. Następnie każdy paznokieć trzeba przemyć cleanerem. Na tak przygotowaną płytkę możemy jeszcze nałożyć specjalny primer, który zwiększa przyczepność lakieru. Kiedy paznokcie są już przygotowane, malujemy je bazą. Możemy nałożyć jedną lub 2 warstwy, a każdą z nich musimy utwardzić w lampie (zgodnie z czasem utwardzania podanym przez producenta lakieru). Na bazę nakładamy lakier i również go utwardzamy. Na lakier aplikuje się top. Są ich dwa rodzaje – do przemywania i nie do przemywania. Ten pierwszy po utwardzeniu należy przemyć cleanerem. I to koniec! Możemy cieszyć się pięknym i trwałym manicure hybrydowym!