Łódź, jakiś czas temu, uznano za jedno z najbardziej zakorkowanych miast świata. Mieszkańcy tego miasta nie mają łatwo. Wiele głównych ulic jest obecnie w przebudowie, co powoduje ogromne utrudnienia w ruchu, szczególnie w godzinach szczytu. Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla Łodzian. Kilka kolejnych dni może być jeszcze gorsze. Wszystko przez szczyt OBWE, który odbędzie się w Łodzi w dniach 1-2 grudnia. Zapowiadane są reorganizacje ruchu i czasowe zamknięcia ulic. Z utrudnieniami spotkają się także pasażerowie komunikacji miejskiej.

Szczyt OBWE w Łodzi

Szczyt Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie to bardzo ważne wydarzenie. W tym roku odbędzie się ono w naszym kraju, a konkretnie w Łodzi. Szczyt OBWE zaplanowany jest na 1 i 2 grudnia. Z tej okazji do Łodzi przybędą przedstawiciele 50 różnych państw. Spodziewać się można między innymi delegacji ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, państw europejskich oraz przedstawicieli z Azji Środkowej. OBWE jako organizacja zajmuje się zapobieganiem konfliktom na terenie Europy. Podczas szczytu z pewnością najgorętszym tematem będzie aktualna sytuacja w Ukrainie. Wiemy już, że na zjeździe zabraknie ministra spraw zagranicznych Rosji, Siergieja Ławrowa. Tegoroczny szczyt OBWE zostanie przeprowadzony w budynkach EC1 oraz salach konferencyjnych mieszczących się w gmachu Dworca Łódź Fabryczna. 29. spotkanie przedstawicieli OBWE z pewnością spowoduje ogromne utrudnienia w ruchu. Czego mogą spodziewać się mieszkańcy Łodzi?

Utrudnienia w ruchu

Chociaż szczyt OBWE rozpocznie się 1go grudnia, to już w środę 30 listopada, mieszkańcy Łodzi mogą spodziewać się pierwszych utrudnień w ruchu. To właśnie tego dnia do Łodzi zaczną przybywać delegacje z zagranicy. Należy się spodziewać zamknięcia fragmentów ulic, podczas przejazdów kolumn rządowych. A co dokładnie czeka mieszkańców Łodzi od 1go grudnia? Przede wszystkim jeszcze większe korki niż zwykle. Dlaczego? Ponieważ władze miasta zamkną niektóre ulice. Największych utrudnień należy spodziewać się w okolicach Dworca Łódź Fabryczna, a także na ulicy Targowej. Spore problemy będą mieć również osoby, które będą chciały przejechać przez plac Dąbrowskiego, który ma zostać zamknięty. W centrum miasta, podczas szczytu, pojawi się wiele tymczasowych zakazów parkowania. Między innymi w okolicach Manufaktury, a także na ul. Łąkowej, Orlej, czy też Sienkiewicza. Warto również wspomnieć o tym, że w trakcie szczytu, osoby, które posiadają pozwolenie na broń, mają absolutny zakaz noszenia jej przy sobie.