W dniu dzisiejszym reprezentacja Polski rozgrywała swoje drugie spotkanie na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej w Katarze. Tym razem rywalem Biało-Czerwonych był zespół Arabii Saudyjskiej. Dla obu zespołów był to niezwykle ważne spotkanie. Potencjalne zwycięstwo Arabii Saudyjskiej zapewniało jej awans do fazy pucharowej mistrzostw. Jeśli zaś chodzi o Polaków, po remisie w pierwszym spotkaniu przeciwko Meksykowi, potrzebowali 3 punktów by móc spokojnie przygotowywać się do ostatniego meczu grupowego.

Niezwykle trudny przeciwnik

Przed samymi mistrzostwami większość znawców piłki nożnej była przekonana, że Arabia Saudyjska będzie najsłabszym zespołem w grupie C. Turniej rozgrywany w Katarze pokazuje jednak jak do tej pory zupełnie coś innego. W pierwszym spotkani Saudowie nieoczekiwanie pokonali faworyzowaną Argentynę. W meczu przeciwko Polsce również od samego początku starali się dominować. I trzeba przyznać, że szło im to bardzo dobrze. Znacznie więcej utrzymywali się przy piłce i raz po raz stwarzali akcje pod bramką Wojtak Szczęsnego. Natomiast reprezentacja Polski szukała swoich szans w długich podaniach i akcjach z kontrataku. Właśnie po takiej szybkiej akcji Polakom udało się zdobyć pierwsze trafienie w meczy. Strzelcem bramki był Zieliński, świetną asystą popisał się Robert Lewandowski.

Dwóch bohaterów

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy spotkanie zespół Arabii Saudyjskiej miał świetną okazję do wyrównania. Arbiter spotkania podyktował rzut karny. Jednakże w tej sytuacji świetnie zachował się Wojciech Szczęsny, który najpierw obronił karnego, a następnie wybił piłkę na rzut rożny po dobitce. Bramkarz Biało-Czerwonych został pierwszym bohaterem spotkania. Na miano bohatera zasłużył także kapitan Polaków – Robert Lewandowski. Przy pierwszej bramce asystował. W drugiej części spotkania był niezwykle aktywny. Dobra postawa zaowocowała zdobyciem bramki prze Lewandowskiego. Polski napastnik wykorzystał niedokładne przyjęcie piłki jednego z Saudów i poniósł wynik spotkania do 2:0. Polacy wywalczyli po ciężkim spotkani 3 punkty i mogą teraz spokojnie przygotowywać się do meczu z Argentyną.