Dzień 570 inwazji Rosji na Ukrainę był pełen walk i konfrontacji. Na froncie słobożańskim, ukraińskie Siły Obronne (SOU) skutecznie odparły umiarkowane ataki rosyjskich wojsk w okolicach Syńkiwki. Niepokojącym wydarzeniem jest wycofanie 90. Dywizji Pancernej przez Rosję z tego odcinka frontu. Powszechnie spekuluje się, że dywizja może zostać przeniesiona do Zaporoża. Tego dnia rosyjskie siły zbrojne (SZ FR) ostrzeliwały dziesięć miejscowości na tym odcinku frontu.

Na froncie siwersko-bachmuckim, SOU skutecznie odparły ataki rosyjskich wojsk w regionach Kliszczyjiwki, Andrijiwki i Kurdiumiwki. Kliszczyjiwka jest teraz całkowicie pod kontrolą Ukrainy. SZ FR ostrzeliwały tam 27 miejscowości, ale ukraińskie siły zniszczyły dwie rosyjskie wyrzutnie rakietowe Buk (po jednej w modyfikacji M2 i M3) w rejonie Kałynowego-Borszczuwatego. Artyleria ukraińska także rozstrzygnęła koncentrację i magazyny rosyjskich sił w Switłodarsku.

Na froncie awdijiwsko-donieckim, Ukraińcy odparli rosyjskie ataki pod Siewiernym, Awdijiwką i w Marince. SZ FR ostrzeliwały tam 17 miejscowości.

W sektorze zaporosko-wuhłedarskim toczą się intensywne walki pod Nowodoneckim i w Nowomajorskim. Pod Kopani, Nowoprokopiwką i Werbowym SOU odnotowały postępy. Ukraińcy odparli też atak rosyjski pod Urożajnym. SZ FR ostrzeliwały około 30 miejscowości. Ukraińska artyleria ponownie ostrzelała cele rosyjskie w Tokmaku.

Natomiast na froncie chersońskim nie ma wiadomości o ofensywnych działaniach obu stron. Jednak SZ FR pomimo braku działań zaczepnych ostrzeliwały około 10 miejscowości. W pobliżu Heniczeska ukraińscy partyzanci wysadzili dwie rosyjskie ciężarówki.

Na froncie czarnomorskim potwierdzono fotograficznie, że 14 września rosyjska korweta „Samum” została trafiona przez ukraiński dron morski na Morzu Czarnym. Okręt został uszkodzony i odholowany do okupowanego Sewastopola. Z nieznanych przyczyn Rosjanie wysadzili wrak tureckiego statku „Ibrahim-Yakim” niedaleko Ołeniwki.

Łącznie, SZ FR ostrzeliwały 8 miejscowości przy granicach obwodów czernihowskiego i sumskiego, a także 12 miejscowości w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego.