W przyszłych wyborach samorządowych, Bogdan Jaroszewicz będzie reprezentował Lewicę jako kandydat na stanowisko prezydenta Szczecina. Ta decyzja została oficjalnie ogłoszona przez Zachodniopomorską Lewicę. Tym samym, Lewica ujawniła swoje plany dotyczące najbliższych wyborów samorządowych, które planowane są na 7 kwietnia 2024 roku.

Lewica z zachodniopomorskiego regionu ma szerokie ambicje do tych wyborów. Planują wystawić blisko 350 kandydatów na różne poziomy samorządu. W swojej strategii, Lewica liczy na to, że wielu z ich kandydatów oraz osób współpracujących z nimi zostanie wybranych do samorządu w dniu wyborów.

Czołowy przedstawiciel zachodniopomorskiej Lewicy, Dariusz Wieczorek, który pełni funkcję ministra nauki i szkolnictwa wyższego, zapewnił o gotowości partii do nadchodzących wyborów. Potwierdził także, że decyzje dotyczące kandydatów na prezydenta miast są podejmowane przez radę wojewódzką partii. Wiele z tych miast będzie reprezentowane przez kandydatów, którzy są częścią obecnej koalicji rządzącej, a Lewica zamierza poprzeć ich kandydatury.

Jako kandydat na prezydenta Szczecina, Lewica wybrała Bogdana Jaroszewicza, który pełnił wcześniej funkcję zastępcy prezydenta tego miasta. Obecnie 50-letni Jaroszewicz jest zastępcą burmistrza Nowogardu.