Francja, Paryż, Marsylia – moda, miłość, biznes, kultura oraz turystyka. Do Francji warto wybrać się na pewien czas i miło spędzić w niej czas.

Pobyt turystyczny w tym europejskim kraju, to gwarancja niezapomnianych atrakcji. Polacy chętnie odwiedzają Francje, Paryż, zamki nad Loarą i Avignon.

Czy do Francji potrzebna jest wiza?

Obywatele krajów Unii Europejskiej nie potrzebują wizy, aby odwiedzić ten kraj. Francja jest w strefie Schengen, dlatego też można tam pojechać bez wizy.

Czy Francja jest bezpieczna?

Podobnie jak inne kraje – Francja jest krajem bezpiecznym, o ile przestrzega się zasad: nie spaceruje się po nocach, nie spędza się czasu w ustronnych miejscach z obcymi osobami. Francja jest krajem, w którym można zostać napadniętym lub zabitym, ale ostrożność może uchronić przed problemami.

W jakich miejscach warto mieszkać we Francji?

Wybór miejsc noclegowych jest szeroki: pensjonaty, hostele, hotele, domy gościnne, pokoje prywatne (kwatery prywatne). Najwygodniejsze są hotele o dobrej kategoryzacji. Nie każda osoba jednak może sobie na nie pozwolić. Hostel można wziąć pod uwagę, ale w nim jedynie pokój jednoosobowy, a nie wieloosobowy, z uwagi na ryzyko drobnych kradzieży. Zdecydowanie warto jest spać w miłym miejscu, w dobrym otoczeniu. Taki nocleg to sposób na odpoczynek oraz regenerację sił przed zwiedzaniem.

Co warto zobaczyć we Francji?

Francja to mozaika regionów. Każdy z nich jest wyjątkowy. Koniecznością jest odwiedzenie Paryża – wieża Eiffla, małe kafejki i bistra, Luwr oraz Orsay są koniecznością. Muzeum Perfum jest doceniane przez wiele osób. Do tego wizyty w małych podparyskich miasteczkach. O ile nie znamy języka francuskiego, o tyle trudno będzie porozmawiać z Francuzami. Niechętnie uczą się angielskiego, dlatego często konwersacja będzie niemożliwa.

Klasztor na wodzie

Cudem Francji jest klasztor na wodzie, czyli Mont Saint Michele. Jest to miejsce naprawdę wyjątkowe i godne uwagi. Każdy może je zwiedzić i miło spędzić w nim czas. Mont Saint Michele to opactwo oraz miasteczko. Jest połączone groblą z kontynentalną Francją. Rocznie miejsce to odwiedzają nawet 3 miliony turystów, a to jest ogromna rzesza osób. Jest to perła średniowiecznej architektury – miasteczko oraz cały klasztor. Zdecydowanie warto jest poznać to przepiękne miejsce w dobrym stylu. Można zwiedzić ten klasztor, spędzić w nim czas i zadbać o zadowolenie każdej osoby. Polacy doceniają takie perełki i chętnie znajdą czas na odwiedziny.

Małe miasteczka są urokliwe

W południowo-wschodniej Francji leży Annecy, kolejne małe miasteczko w pięknym kształcie. Zamki, katedry oraz stare budynki są obecne w tym małym miasteczku. Zdecydowanie warto je odwiedzić i napawać się jego urodą.

Chamonix to miasto w Alpach Francuskich. Znane i doceniane nie tylko przez wielbicieli białego szaleństwa. Warto je poznać i spędzić w nim czas. Na pewno czas tam spędzony nie będzie wcale stracony. Nicea to wizytówka Lazurowego Wybrzeża, miejsce do zwiedzenia oraz odpoczynku. Lazurowe Wybrzeże jest doskonałe na wakacje, ponieważ tam można spędzić czas naprawdę bajecznie. Carcasonne to miasteczko urokliwe, średniowieczne, piękne. Warto tam zawitać i cofnąć się o kilka wieków w historii. Odwiedziny w tym miasteczku to obowiązek każdego turysty.

Aix-en-Provence to miasteczko pełne fontann, o którym często wspomina się w przewodnikach. Nazywane jest nawet miastem tysiąca fontann. Znane i podziwiane, na pewno pozwoli wyjątkowo spędzić wolny czas.

Dolina Loary to wielkie bogactwo – znajduje się tam aż kilkaset wspaniałych zamków, które są prawdziwymi skarbami tego kraju. Chambord czy Chaumont należą do najbardziej znanych z nich. Zamki są wyjątkowe, piękne i nastrojowe. Wyposażenie mają ubogie, były okradane w przeszłości, ale posiadają wspaniałą architekturę i wyjątkowe ogrody. Warto pamiętać o tych zamkach i pałacach, ponieważ one składają się na historię Francji.

Będąc we Francji warto zajrzeć do małego miasteczka, Wersalu, kryjącego ogromne skarby, a mianowicie zamek króla Ludwika XIV. Można go zwiedzać samodzielnie lub z przewodnikiem. Jest to naprawdę dobre miejsce, a będąc w Paryżu warto mieć czas na poznanie małego miasteczka ulokowanego blisko stolicy Francji.

Wakacje we Francji – podsumowanie

Jak widać Francja ma bardzo wiele atrakcji i ciekawostek. Wspomniano tutaj o niewielu. Zdecydowanie dobrze jest zastanowić się nad dokładną trasą, aby nie pominąć żadnej perełki godnej obejrzenia. Paryż to dopiero przedsmak. Najbardziej urokliwe są małe i piękne miasteczka ulokowane w atrakcyjnych miejscach. W wolnej chwili warto wypić francuską kawę, zjeść croissanta, sięgnąć po ser czy lampkę francuskiego wina. To nigdy nie zaszkodzi, a pozwoli poczuć urok Francji oraz wszelkich jej atrakcji. Zachęcamy do poznawania tego wyjątkowego kraju. Na wiosnę, w marcu czy kwietniu, gdy Polska jest jeszcze mroźna, można już cieszyć się ciepłem tego kraju.

Wiosna w Paryżu jest piękna, a cała Francja jest dość ciepłym krajem, zimy są tutaj łagodniejsze niż w Polsce. Poza tym Francję można zwiedzać całorocznie. Spodoba się zawsze i każdej osobie. Na pewno w tym miejscu można mieszkać i odpoczywać wspaniale. Weekendowa wycieczka do Paryża może być przedsmakiem poznawania Francji.