Na naszych oczach zapisuje się kolejna karta w historii światowej piłki nożnej. Jednakże tym razem nie chodzi o wyniki sportowe uzyskane przez jakąś drużynę czy też konkretnego gracza. Tym razem w roli głównej występują ogromne pieniądze. Właśnie miała miejsce pierwsza konferencja prasowa Cristiano Ronaldo w nowej drużynie. Już w trakcie Mistrzostw Świata spekulowano, że Portugalczyk może niebawem podpisać kontrakt z jednym z Saudyjskich klubów. Przy okazji tych spekulacji wymieniano także ogromne kwoty jakie portugalski napastnik miałby zarabiać w nowej drużynie. Teraz nowy kontrakt staje się faktem. Sam Ronaldo odpowiadając na krytykę powiedział, że ponieważ jest wyjątkowym zawodnikiem, jego kontrakt także jest wyjątkowy.

Sensacja i wiele emocji

Transfer Ronaldo wzbudza wiele emocji z co najmniej dwóch powodów. Pierwszym z nich są oczywiście ogromne pieniądze, które wchodzą w grę przy okazji tej umowy. Ostatecznie Portugalczyk będzie zarabiał za sezon gry w saudyjskim klubie Al-Nassr 200 ml euro za sezon. Podpisany kontrakt ma obowiązywać przynajmniej do czerwca 2025 roku. To największa gaża w historii piłki nożnej. Tym samym Ronaldo zostawił daleko w tyle Mbappe i Messiego. Natomiast drugim powodem, dla którego transfer wzbudza duże emocje są wcześniejsze wypowiedzi zawodnika. Ronaldo wiele razy mówił, że ma zamiar zakończyć karierę z godnością, a nie w Stanach, Dubaju czy Katarze. Okazuje się jednak, że pieniądze mają dar przekonywania, a kibice mają co wypominać.

Rozbrat z Manchesterem

Podczas niedawno zakończonych Mistrzostw Świata Ronaldo rozstał się z Manchesterem United. Sytuacja na linii zawodnik-klub od dłuższego czasu dość napięta. Agent Portugalczyka długo prosił o możliwość zmiany klubu przez swojego podopiecznego. Prośby te były motywowane niemożnością osiągnięcia z klubem najwyższych celów sportowych zawodnika – gry w Lidze Mistrzów. Teraz, kiedy Ronaldo znalazł nowego pracodawce okazuje się, że cele sportowe ustąpiły miejsca ogromnym pieniądzom.