Każdy z nas korzysta z telefonu komórkowego, a większość posiada smartfona. Wszyscy korzystamy z przynajmniej kilku aplikacji mobilnych. A zastanawialiście się kiedyś jakie aplikacje są najpopularniejsze? Specjalnie dla Was sprawdziliśmy, które aplikacje były najczęściej pobierane w 2022 roku.

Na pierwszym miejscu aplikacje społecznościowe

Nie ma najmniejszych wątpliwości, aplikacje społecznościowe, królują wśród najchętniej pobieranych aplikacji. W 2022 roku pierwsze miejsce bezsprzecznie zajął Tik Tok. To aplikacja, z której najczęściej korzystają ludzie młodzi, w wieku licealnym. Każdy kto posiada tam swoje konto może oglądać i dodawać krótkie filmiki. Obserwować można również wiele Tik Tokowych trendów. Nagrywa się specjalne układy taneczne, lub inne zabawne filmiki. Kolejne miejsce wśród najchętniej pobieranych aplikacji zajął Instagram. Zróżnicowanie wiekowe użytkowników Instagrama jest znacznie większe niż w przypadku Tik Toka. Wiele osób śledzi swoich ulubionych twórców właśnie na Instagramie. To również miejsce, w którym każdy użytkownik może stworzyć swój prywatny album. Kolejne miejsca należą do gigantów. 3. miejsce to znany i kochany na całym świecie Facebook. Na 4. pozycji plasuje się aplikacja wywodząca się spod skrzydeł Facebook’a, czyli popularny komunikator WhatsApp. Co ciekawe, korzysta z niego więcej osób niż z Messengera.

Jakie jeszcze aplikacje kochamy i ściągamy?

Jakie aplikacje, oprócz społecznościowych, królują na naszych smartfonach? Jedną z częściej pobieranych aplikacji była ta należąca do platformy zakupowej Shopee. Równie popularne jest Allegro i Vinted. Wśród chętnie pobieranych aplikacji znajdziemy też te, które dostarczają nam rozrywki. Bardzo często, w minionym roku, pobierano Spotify i Tidal, które są bogatymi bibliotekami muzycznymi. Jeśli chodzi o filmy i seriale, najczęściej ściągane były Netflix, HBO Max i nowość na polskim rynku, czyli Disney Plus. Jakich jeszcze aplikacji używamy? Oczywiście każdy korzysta z aplikacji bankowych. Niezbędne są też wszelkie aplikacje nawigujące, takie jak Google Maps, czy Yanosik.