Polak Dawid Kubacki zwyciężył w konkursie inauguracyjnym Pucharu Świata 2022/2023 na Skoczni im. Adama Małysza.

 

Dawid Kubacki pierwszy na podium w skokach narciarskich

Dawid Kubacki wygrał konkurs o Puchar Świata 2022/2023 w skokach narciarskich w Wiśle! Konkurs odbył się na Skoczni im. Adama Małysza (HS134). Drugie miejsce w konkursie zajął Norweg Halvor Egner Granerud, a trzecie Austriak Stefan Kraft. Warto zaznaczyć, że do finałowej 30 dotarło, aż sześciu Polaków. Dawid Kubacki poszybował na odległość 130,5 metrów. Norweg pokonał odległość 130 metrów, a Austriak 125 metrów.

Dawid Kubacki w udzielanych wywiadach podkreślał, że cieszy się ze zwycięstwa i oddanych dobrych skoków. Skoczek wierzył w swoje możliwości, jednak nie był pewien dzisiejszego zwycięstwa, ponieważ jak sam podkreśla pogoda na skoczni była zmienna. Padał deszcz oraz wiał lekki wiatr, które mogły zaważyć na wynikach konkursu.

Zapytany przez dziennikarzy o zadowolenie z przebiegu konkursu oraz czy zaprezentowana forma to 100% jego możliwości odparł, że „skoki nie były do końca swobodne i z uwagi na fakt pierwszego konkursu w sezonie towarzyszyły mu emocje”. Dawid Podkreślał, że jego skoki mogłyby być lepsze, ale były na „wystarczająco dobrym poziomie”.

 

Dawid Kubacki nową gwiazdą skoków narciarskich

Dawid Kubacki ma na swoim koncie liczne wygrane konkursy sportowe. Łącznie stał na podium w 24 konkursach pucharowych. Aktualnie jest to jego szóste zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w tej dyscyplinie sportowej. Jest także brązowym medalistą olimpijskim z Pekinu. Pomimo licznych sukcesów na świecie pierwszy raz zwyciężył w Polsce.

Trzeba przyznać, że dyscyplina sportowa skoków narciarskich w naszym kraju ma się bardzo dobrze. Od czasów Adama Małysza mieliśmy co najmniej kilku wybitnych skoczków, do których można zaliczyć m.in. Piotra Żyłę, Kamila Stocha i Dawida Kubackiego.  W dzisiejszym konkursie Kamil Stoch pokonał odległość 127,5 metrów, jednak miał problemy przy lądowaniu. Piotr Żyła poszybował na odległość 129 metrów.