Jednym z największych niemieckich producentów mleka, DMK Deutsches Milchkontor, powstał plan przejęcia warszawskiej firmy Mlekoma Dairy. Wszystko wskazuje na to, że umowa jest już praktycznie sfinalizowana, zaś obecnie trwa tylko proces oczekiwania na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Zgodnie z wiadomościami przekazanymi przez serwis branżowy, korporacja DMK Deutsches Milchkontor GmbH ma na celu zakup 49% udziałów w polskim przedsiębiorstwie Mlekoma Dairy sp. z o.o. Gdy transakcja zostanie sfinalizowana, DMK stanie się jedynym właścicielem Mlekoma Dairy. Jednakże decyzja w tej sprawie nadal oczekuje na aprobatę ze strony UOKiK.

Firma DMK Deutsches Milchkontor GmbH stanowi element większej grupy kapitałowej, która skupia przedsiębiorców zaangażowanych w produkcję, przetwarzanie i dystrybucję produktów mleczarskich.

Mlekoma Dairy, mająca swoją siedzibę w Warszawie, jest specjalistą w zakresie kompleksowej produkcji mleka odtłuszczonego, serwatki i śmietanki w proszku. Założona w 1994 roku firma posiada dwa miejsca produkcji w centralnej Polsce – Mlekoma w Przasnyszu i Foodexo w Brzezinach. Łącznie, roczna zdolność produkcyjna tych dwóch zakładów wynosi 42 tys. ton.