E-recepta jest elektroniczną formą dokumentu uprawniającą do zakupu wskazanych leków. To jednocześnie system obsługujący recepty na terenie Polski, do którego dostęp mają zarówno lekarze, jak i farmaceuci. Wykorzystanie konsultacji online pozwala na zdobycie recepty elektronicznej, bez wychodzenia z domu, w pełni bezpiecznie i profesjonalnie. Sprawdź, jakie korzyści płyną z tego rozwiązania oraz jak można szybko i z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa uzyskać potrzebną receptę.

Wprowadzenie e-recept online sprawiło, że sposób wystawiania dokumentów potrzebnych do realizacji zakupu leków został ujednolicony w całej Polsce. Wyeliminowane są problemy związane z nieczytelnością dokumentów, a także większość błędów formalnych. Dostęp do elektronicznej formy recepty możliwej do zrealizowania w dowolnej aptece pozwolił na upowszechnienie się telemedycyny. Prostota tego systemu pozwala na skorzystanie z niego zarówno osobom z zaawansowaną znajomością nowych technologii, jak i niemających szerokiej wiedzy w tym zakresie.

Jak działa ten system?

Receptę elektroniczną może wystawić lekarz w ramach konsultacji albo też w celu kontynuacji leczenia, przepisując wcześniej już przyjmowane leki. Pacjent na podstawie swojego numeru PESEL oraz otrzymanego kodu realizuje receptę w dowolnej aptece, która oferuje przepisane produkty. Jeżeli apteka nie ma wszystkich zaleconych preparatów, nie ma konieczności wystawiania fizycznego odpisu, znajdzie się on w systemie. Dlatego receptę tuż po wystawieniu zrealizuje dowolna osoba, której przekażesz niezbędne dane, a Ty możesz mieć dostęp do leków nawet bez wychodzenia z domu.

Sprawdź dostępne opcje w serwisie e-lekarz24h.pl!

Jak uzyskać wypis na leki bez wychodzenia z domu?

Dzięki telemedycynie recepta jest możliwa do uzyskania bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać ze zdalnej konsultacji z lekarzem, dostępnej bez względu na dzień i godzinę. Przejrzyste zasady, prosta ankieta medyczna i wygodna płatność online – z oferty może skorzystać każdy pacjent. Usługa jest w pełni bezpieczna, praktyczna i pozwalająca na zaoszczędzenie mnóstwa czasu i niepotrzebnych nerwów.

Prosty formularz medyczny i jasne zasady

Aby uzyskać poradę, należy wypełnić formularz medyczny. Znajdują się w nim pytania o przyjmowane leki, stan zdrowia i doskwierające objawy. Podajesz również dane pacjenta niezbędne do realizacji recepty. Całość procesu jest w pełni bezpieczna, Twoje dane są chronione. Brak ukrytych opłat, pełna przejrzystość zasad pozwala na spełnienie wszystkich potrzeb naszych pacjentów. Obdarzają oni naszych lekarzy swoim zaufaniem, a my staramy się o maksymalnie wysoki poziom usług.

Profesjonalizm i bezpieczeństwo konsultacji online

Pamiętaj, że ta forma elektronicznych konsultacji odbywa się w ramach faktycznej placówki medycznej, a nasi konsultanci to doświadczeni lekarze. Analizują oni każde zgłoszenie w pełni indywidualnie, z troską o zdrowie pacjenta. To do lekarza należy ostateczna decyzja o przepisanych lekach czy konieczności wystawienia zwolnienia lekarskiego.

Powszechny system elektronicznych recept wprowadzony w Polsce otworzył drogę do uzyskiwania profesjonalnych i szybkich porad online z wystawieniem dokumentu uprawniającego do zakupu niezbędnych leków. To rozwiązanie korzystne dla pacjentów w wielu sytuacjach życiowych, pozwalające na znacznie zaoszczędzenie czasu.