Niespodziewana informacja dla fanów futbolu – Eden Hazard oficjalnie ogłosił koniec swojej kariery piłkarskiej. W wieku 32 lat, były gracz reprezentacji Belgii zdecydował się na emeryturę. Decyzję o zakończeniu aktywnej kariery sportowej przekazał do wiadomości publicznej za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na Instagramie opublikował post z komentarzem: „Kluczowe jest słuchanie swojego ciała i wiedzieć, kiedy powiedzieć dość” – napisał Hazard.

Wielka postać belgijskiego futbolu odchodzi od gry zawodowej. Na początku czerwca Eden Hazard zakończył swój kontrakt z Realem Madryt. Od tego czasu, choć był były gwiazdor Belgii, nie był w stanie, a zarazem nie wyrażał chęci do szukania nowego miejsca do gry. Media hiszpańskie już w lipcu sugerowały możliwość zakończenia przez niego kariery w wieku 32 lat. Teraz decyzja ta stała się oficjalna.

„Po sześciu latach profesjonalnej kariery i udziału w ponad 700 meczach, podjąłem decyzję o zakończeniu mojej kariery. Spełniłem swoje marzenie, grając i ciesząc się grą na boiskach w całej Europie i na całym świecie.
W trakcie mojej kariery miałem okazję spotkać wiele niesamowitych osób, menadżerów, trenerów, członków drużyny i chciałbym szczególnie podziękować klubom, których byłem częścią: LOSC, Chelsea i Real Madryt. Chciałbym również podziękować reprezentacji Belgii. Szczególne podziękowania chciałbym skierować do mojej rodziny, przyjaciół, doradców i wszystkich tych, którzy byli ze mną przez te wszystkie lata, zarówno w dobrych, jak i złych czasach. Na koniec, chciałbym bardzo podziękować Wam, moim fanom, którzy mnie wspierali przez te wszystkie lata we wszystkich krajach, w których grałem. Teraz nadszedł czas na spędzanie czasu z bliskimi i dostarczanie sobie nowych doświadczeń. Do zobaczenia wkrótce poza boiskiem” -napisał Eden Hazard.