Twoje włosy są suche, zniszczone i mają tendencję do łamania się? To znak, że pora o nie zadbać! Czasami kondycja włosów jest tak zła, że sama odżywka nie wystarczy. Wtedy przychodzi czas na wykonanie zabiegów, które odbudują strukturę włosów i poprawią ich wygląd. Część z tych zabiegów możemy regularnie wykonywać w domu, część jednak może zrobić jedynie fryzjer. Przed każdym zabiegiem jednak powinniśmy dokładnie dowiedzieć się jak prawidłowo go wykonać, żeby jeszcze bardziej nie pogorszyć struktury włosów. Oto zabiegi, które widocznie wpłyną na stan waszych kosmyków.

Zrób to sam, czyli wcierki i olejowanie

Istnieje kilka zabiegów, które można wykonywać samodzielnie, w domowym zaciszu. Jednym z nich jest olejowanie włosów. Kluczem do sukcesu w przypadku tego zabiegu, jest odpowiednie dobranie preparatów. W trakcie olejowania, na włosy nakładamy oczywiście specjalne olejki. Warto dokładnie przyjrzeć się swoim kosmykom i zastanowić się czego potrzebują. Następnie wybrać olej, który dostarczy im niezbędnych składników odżywczych. Regularnie wykonywane olejowanie włosów może przynieść doskonałe efekty. W domu możemy też wykonywać różnego rodzaju wcierki. Są to preparaty, które, jak sama nazwa wskazuje, wcieramy w skórę głowy. Wiele z nich chroni przed nadmiernym wypadaniem włosów. Jednak są również takie, które mają bogate właściwości odżywcze.

Sauna, botoks, keratynowe prostowanie włosów

Pierwszym zabiegiem, który znajdziemy w ofercie salonów fryzjerskich jest sauna na włosy. Nazwa nie jest tu przypadkowa, ponieważ działanie zabiegu jest podobne do działania klasycznej sauny. Sauna sprawia, że otwierają się łuski włosów, dzięki czemu dużo łatwiej wchłaniają się wszelkie substancje odżywcze. Czas trwania zabiegu to około 70 minut. Po saunie możemy oczekiwać odżywienia i wygładzenia włosów. Botoks, chociaż raczej kojarzy nam się z medycyną estetyczną, jest także stosowany na włosy. W tym zabiegu wykorzystuje się specjalne kosmetyki, które nakładamy na włosy… strzykawką! Stąd nazwa zabiegu. Podobnie jak sauna, botoks dogłębnie odżywia i wygładza włosy od nasady aż po same końce. Jednak najpopularniejszym zabiegiem jest keratynowe prostowanie włosów. Doskonale sprawdza się na bardzo zniszczonych i puszących się włosach. Keratyna wzmacnia i naprawia strukturę włosów. Po tym zabiegu musimy w domu stosować odpowiednie kosmetyki podtrzymujące efekt. Przez kilka miesięcy możemy oczekiwać, że włosy będą gładkie, lśniące i maksymalnie odżywione.