Polacy coraz chętniej wybierają płatności bezgotówkowe – i to nie tylko klasyczną kartą, ale także telefonem lub zegarkiem. Terminal płatniczy jest więc szansą na dostosowanie się do oczekiwań i preferencji płatniczych klientów oraz wzrostu przychodów z prowadzonej działalności.. Dzięki Programowi Polska Bezgotówkowa terminal płatniczy możesz otrzymać za darmo na rok!

Polacy coraz chętniej wybierają płatności bezgotówkowe. Blisko 41% konsumentów wybiera formę płatności kartą, telefonem lub zegarkiem zawsze, kiedy tylko ma taką możliwość, a kolejne 30% raz lub kilka razy w tygodniu. Ponad 70% Polaków korzysta z płatności bezgotówkowych podczas zakupów stacjonarnych – 41% z nich zawsze, kiedy ma taką możliwość, 19% kilka raz w tygodniu, a 10% – raz w tygodniu*. Widać więc, że umożliwianie klientom dokonywania płatności bezgotówkowych staje się jednym z kluczowych warunków powodzenia biznesu.

Terminal płatniczy – zwiększ przychody swojej firmy!

Terminal płatniczy może wpłynąć na wzrost przychodów w firmie. W jaki konkretnie sposób?

  • Większa liczba klientów i wyższe obroty

Coraz mniej osób decyduje się nosić przy sobie gotówkę. Portfel zajmuje miejsce w torebce lub kieszeni, a fizyczne pieniądze łatwiej jest zgubić. Karty płatnicze, telefony i zegarki są w tym zakresie o wiele wygodniejsze i bezpieczniejsze. Stacjonarny albo mobilny terminal płatniczy to świetny sposób, aby zwiększyć przychody i nie tracić klientów!

  • Oszczędność czasu i szybsza obsługa klienta

Płatności bezgotówkowe to oszczędność czasu dla każdego przedsiębiorcy, a jak wiadomo – czas to pieniądz. Gotówkę zawsze trzeba starannie przeliczyć, sprawdzić, czy nie doszło do pomyłki, uważać przy wydawaniu klientom reszty, co – zwłaszcza przy wysokich nominałach – bywa bardzo uciążliwe. Płatności bezgotówkowe są w tym zakresie o wiele prostsze w obsłudze.

  • Więcej źródeł przychodów

Warto pamiętać, że terminal płatniczy to nie tylko możliwość płacenia kartą, ale także usługi dodatkowe, takie jak możliwość doładowania telefonu, płatności w walucie karty czy cashback (czyli wypłacenie gotówki podczas zakupów). Każda z tych opcji to szansa na dodatkowy zarobek prowizyjny.

Program Polska Bezgotówkowa – darmowe terminale płatnicze dla małych firm

Chcesz bez żadnego ryzyka sprawdzić, jak udostępnienie płatności bezgotówkowych wpłynie na poziom przychodów w Twojej firmie? Nic prostszego! Szansę taką daje Program Polska Bezgotówkowa skierowany do właścicieli małych i średnich firm, którzy przez ostatni rok nie korzystali z terminali płatniczych (nie mieli umowy z agentem rozliczeniowym). W ramach Programu przedsiębiorca nie ponosi kosztów do czasu osiągnięcia obrotu na terminalu w wys. 100 tys. zł w skali 12 miesięcy.

Jak dołączyć do Programu? Wystarczy skontaktować się z ekspertem PolCard from Fiserv, który porozmawia z Tobą o specyfice Twojego biznesu i zaproponuje odpowiedni model terminala (np. stacjonarny lub przenośny terminal płatniczy, PIN pad kasowy). Zostanie on zainstalowany w przeciągu dwóch dni roboczych od chwili podpisania umowy.

* Ponad 70 proc. Polaków regularnie płaci bezgotówkowo. Źródło: https://www.polcard.pl/blog/ponad-70-proc-polakow-regularnie-placi-bezgotowkowo/. Dostęp: 27.02.2023