Straż pożarna, policja, wojsko, w tym saperzy, od wtorku zabezpieczają spory obszar leśny we wsi Zamość pod Bydgoszczą. Jak do tej pory prokuratura nie podała szczegółów dotyczących prowadzonego postępowania. Wiadomo jedynie, że w okolicy tej znajdują się szczątki wojskowe obiektu latającego. Oczywiście do sprawy odniosło się także Ministerstwo Obrony Narodowej. Jednakże w tym przypadku również nie można liczyć na zbyt wiele. Przedstawiciele ministerstwa zapewniają jedynie, że nie ma żadnego niebezpieczeństwa dla okolicznej ludności. Do informacji publicznej podano także wiadomość, że na miejscy zdarzenie nie zostały odnalezione materiały wybuchowe.

Szczątki obiektu wojskowego

Kiedy służby zaczęły zabezpieczanie terenu we wtorek, początkowo nie było wiadomo czym tak w zasadzie zajmowały się służby. Prokuratura nie chciała udzielać żadnych informacji. Dopiero we czwartek rano minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, przekazał informację o wszczęciu postępowania w sprawie szczątków wojskowego obiektu latającego. Kilka godzin później Prokuratura Okręgowa w Gdańsku podała wiadomość o zabezpieczaniu i szczegółowym badaniu szczątków. Potwierdzono, że na miejscu nie znaleziono materiałów wybuchowych ani śladów eksplozji. Na obecnym etapie postępowania badane są różne hipotezy dotyczące przebiegu wydarzeń.

Zabezpieczenie terenu i komunikat MONu

Z oczywistych względów dostęp do badanego terenu jest ściśle strzeżony. Pierwsze wojskowe posterunki znajdują się w odległości kilkuset metrów od miejsca zdarzenia. Samo miejsce zdarzenia to teren o średnicy kilku metrów. Służby w większości skupiły się na badaniu właśnie tego terenu. Jednakże część funkcjonariuszy przeszukuje także teren okolicznych lasów w poszukiwaniu potencjalnych szczątków obiektu. MON w swoich komunikatach stara się uspokajać lokalną ludność. Wskazuje na brak niebezpieczeństwa i starania służby w celu wyjaśnienia zdarzenia i zidentyfikowania obiektu. Pozostaje tylko czekać na dalsze informacje. Śledztwo w chwili obecnej nadzoruje sam Minister Sprawiedliwości.