Chorwacja to piękny kraj położony w Europie Środkowej. Od kilkunastu lat cieszy się ogromną, w pełni zasłużoną popularnością wśród turystów z całego świata. Wiele osób decyduje się na spędzenie wakacji w tym malowniczym zakątku Ziemi ze względu na piękne krajobrazy. Chorwacja to malownicze plaże, krystalicznie czyste morze oraz bogate dziedzictwo kulturowe i historyczne. Jeśli wciąż zastanawiasz się gdzie pojechać na tegoroczne wakacje, to być może ten artykuł przekona Cię do podjęcia ostatecznej decyzji.

Główne atrakcje turystyczne

Wakacje w Chorwacji oferują wiele atrakcji dla każdego rodzaju turysty. Wśród najczęściej odwiedzanych miejsc w Chorwacji znajdują się miasta nadmorskie takie jak Dubrownik, Split, Zadar czy Pula. Dubrownik słynie przede wszystkim z pięknej starówki. Została ona uznana za światowe dziedzictwo UNESCO. Split to kolejne popularne miasto, które przyciąga turystów swoją bogatą historią i malowniczą starówką. Można na niej podziwiać m.in. słynny pałac Dioklecjana. Z kolei miasto Zadar zachwyca turystów swoim niepowtarzalnym klimatem oraz licznymi zabytkami z czasów rzymskich. Kolejne miejsce warte odwiedzenia to Pula. Jest to miasto, które słynie ze swojego imponującego amfiteatru, który jest jednym z najlepiej zachowanych zabytków rzymskich na świecie.

Przyroda i kultura

Chorwacja to także kraj bogaty w przyrodę i piękne krajobrazy. Jednym z najpiękniejszych miejsc w Chorwacji jest Plitwickie Jeziora. Ten park narodowy z pięknymi wodospadami i jeziorami, który jest uznawany za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie jest zdecydowanie wart odwiedzenia. Innym popularnym miejscem jest wyspa Hvar. Słynie ona na całym świecie z pięknych plaż, krystalicznie czystego morza oraz malowniczych miasteczek. Z kolei na wyspie Vis można znaleźć liczne zatoczki i jaskinie, w których można nurkować. Zatem każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Należy podkreślić, iż Chorwacja to także kraj bogaty w tradycję i kulturę. Wielu turystów odwiedza Chorwację ze względu na liczne festiwale i imprezy. Jednym z największych festiwali w Chorwacji jest festiwal Ultra Europe, który odbywa się co roku w Splitcie i przyciąga setki tysięcy turystów z całego świata.

Jeśli zatem poszukujesz pewnego miejsca na udany, wakacyjny wypoczynek, to Chorwacja będzie świetnym wyborem.