Trzech ministrów – Przemysław Czarnek, Piotr Gliński i Zbigniew Rau – otrzymali nową misję po swoim odejściu z rządu. Zgodnie z zapowiedzią Jarosława Kaczyńskiego, będą oni odpowiedzialni za organizację styczniowej „konferencji wszystkich sił patriotycznych”. To ambitne przedsięwzięcie ma na celu zgromadzenie reprezentantów szeroko rozumianego patriotyzmu w jednym miejscu.

Ich zadania nie będą łatwe, ale nie będą działać sami. W tle będzie wspierał ich Piotr Milowański, obecny sekretarz generalny PiS, który również zajmie się logistyką i przygotowaniami do konferencji.

Konferencja ma być nie tylko platformą do dyskusji i wymiany myśli na temat przyszłości kraju, ale również początkiem „reintegracji prawicy”. To wydarzenie ma także posłużyć jako przygotowanie do nadchodzących wyborów samorządowych i europejskich.

Jarosław Kaczyński, w swoim wystąpieniu 11 listopada, zapowiedział tę konferencję jako „początek wielkiej akcji w różnych dziedzinach”. Spotkanie ma się odbyć w styczniu przyszłego roku w Warszawie, a jego celem jest zjednoczenie wszystkich sił patriotycznych.