W minioną sobotę miasto Lublin stało się miejscem spotkania członków i sympatyków Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy zebrali się tam, aby uczestniczyć w swoim corocznym koncercie noworocznym. Jak co roku, tradycją było dzielenie się opłatkiem, składanie nawzajem życzeń, a także refleksja nad tym, co przyniósł miniony rok oraz wyznaczanie celów na nadchodzący czas.

W trakcie tego gromadzenia odbyło się również wręczenie nagrody noszącej imię Edwarda Wojtasa. Był on marszałkiem województwa lubelskiego oraz posłem PSL. W 2010 roku zginął tragicznie w katastrofie smoleńskiej. Tegoroczne wyróżnienie otrzymał Lech Leszczyński. Zasłużył na nie poprzez nieustanne promowanie polskiej kultury narodowej za pomocą folkloru, śpiewu i tańca ludowego. Jest dyrektorem Zespołu Tańca Ludowego UMCS.

Niedługo zanim rozpoczęła się ta ceremonia, przedstawiciele PSL spotkali się na konferencji prasowej. Wśród nich byli: wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman, wiceminister zdrowia Marek Kosa oraz wicewojewoda lubelski Andrzej Maja.