Zarzewie problemów na drogach województwa podlaskiego to intensywne opady śniegu, które skutkują poważnymi przeszkodami dla kierowców. W wielu miejscach drogi są całkowicie zablokowane.

Nader trudne warunki na podlaskich trasach powodują, iż w niektórych miejscach tworzą się nieporadzone zatory drogowe. Z raportów naszych słuchaczy wynika, że na drodze krajowej nr 66 pomiędzy miejscowościami Brańsk a Szepietowo utknęło mnóstwo pojazdów. Powodem tego jest obfite zasypywanie jezdni przez zalegający śnieg oraz formujące się zawieje. Analogiczny stan rzeczy panuje na trasie krajowej nr 63 między Zambrowem a Czyżewem.

Jak przekazała sierżant sztabowy Agnieszka Skwierczyńska, reprezentująca Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, od godziny szóstej rano do osiemnastej popołudniu na terenie Podlasia miało miejsce łącznie 42 kolizje drogowe oraz jedno zdarzenie drogowe w miejscowości Konarzyce. Z zasadniczych informacji policji wynika, że miało tam miejsce zderzenie dwóch samochodów osobowych. Na podstawie początkowych ustaleń, kierująca pojazdem marki Peugeot w trakcie pokonywania zakrętu niewyjaśnionymi przyczynami zjechała na pas ruchu przeciwnego kierunku i uderzyła w prowadzonego Volkswagena Passata. Obaj kierowcy nie byli pod wpływem alkoholu, ale dwie pasażerki pojazdu marki Peugeot zostały przewiezione do szpitala na dalsze badania.