Rozpoczęcie nowego, kluczowego projektu inwestycyjnego w sektorze kolejowym stało się faktem. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zdecydowały o podjęciu współpracy z Budimex S.A., firmą budowlaną, która ma na celu przeprowadzenie modernizacji kluczowej dla kraju magistrali E65. Sekcja linii kolejowej, która zostanie zmodernizowana, znajduje się pomiędzy Tychami a Goczałkowicami. Całość inwestycji wynosi aż 960 milionów złotych.

W wyniku realizacji tego zadania, infrastruktura kolejowa na stacjach i przystankach Tychy Żwaków, Kobiór, Piasek i Goczałkowice zostanie gruntownie zmodernizowana. Dodatkowo powstanie nowy wiadukt w Pszczynie, co znacznie ułatwi lokalny ruch kolejowy oraz samochodowy.

Modernizacja ta jest częścią szerszego projektu „Prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E 30 i E 65) na obszarze Śląska, etap I: linia E 65 na odcinku Tychy – Most Wisła”. W ramach tej inwestycji planowane są różnorodne prace dotyczące zarówno infrastruktury, jak i technologii sterowania ruchem. To oznacza, że Budimex S.A. będzie odpowiedzialny nie tylko za prace budowlane, ale również za opracowanie projektu wykonawczego oraz instalację specjalistycznych urządzeń do sterowania ruchem kolejowym i sieci telekomunikacyjnych. Dodatkowo, firma zobowiązuje się do świadczenia usług pogwarancyjnych dla nowych urządzeń.