Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych odkurzaczy na rzecz bezprzewodowego sprzętu. Czy tego typu odkurzacze są faktycznie tak wygodne w codziennym użytkowaniu? Sprawdzamy!  

Odkurzacz bezprzewodowy jest zawsze pod ręką 

Czasy, gdy w sklepach dostępny był praktycznie tylko jeden rodzaj odkurzaczy, dawno mamy za sobą. Dziś można wybierać spośród odkurzaczy workowych, bezworkowych, a także pionowego sprzętu, czyli odkurzaczy bezprzewodowych. O ile pierwsze wymienione produkty są już dobrze znane, to bezprzewodowe odkurzacze są stosunkowo nowym sprzętem na rynku. Warto zainteresować się nim bliżej. Największą zaletą odkurzaczy bezprzewodowych jest z pewnością ich dostępność. Sprzętu nie trzeba chować do pawlacza i wyciągać przy każdym odkurzaniu. Skutek? Odkurzacz jest używany znacznie częściej, co znacząco wpływa na czystość w domu.  

Gdzie postawić odkurzacz bezprzewodowy? 

Odkurzacz bezprzewodowy można ustawić w kuchni, przedpokoju lub w dowolnym innym miejscu. Jedynie, co jest wymagane, to dostępność gniazdka elektrycznego, do którego podłączyć można stację ładującą odkurzacz. Dzięki temu sprzęt jest zawsze pod ręką i można korzystać z niego nawet kilka razy dziennie. Niektórzy użytkownicy sprzętu bezprzewodowego po pewnym czasie rezygnują nawet z tradycyjnej szczotki, ponieważ odkurzacz doskonale ją zastępuje.  

Designerski sprzęt pasuje do każdego wystroju  

Wiele osób obawia się, że odkurzacz bezprzewodowy nie wpisze się w wystrój mieszkania. Nic bardziej mylnego. Odkurzacze nowej generacji są zaprojektowane z myślą o każdym, nawet najdrobniejszym, szczególe. To designerski sprzęt, który będzie doskonałym dodatkiem zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych mieszkań. Wielbiciele eleganckiej czerni mogą postawić na ciemne odkurzacze, jednak coś dla siebie znajdą także sympatycy jasnych barw, a nawet kolorów. Brak konieczności przechowywania odkurzacza w szafie to również spora oszczędność miejsca. Dzięki temu w szafie lub pawlaczu umieścić można inne potrzebne rzeczy, np. ubrania, przetwory czy środki czystości.  

Brak kabla ułatwia codzienne porządki  

Przejdźmy jednak do pracy z odkurzaczem bezprzewodowym, bo przecież to jest najważniejsze. Bardzo dużym ułatwieniem jest przede wszystkim brak kabla. Dzięki temu niezwykle łatwe jest poruszanie się ze sprzętem po domu. Nie ma konieczności odłączania odkurzacza z jednego gniazdka, a następnie podłączania go do gniazdka w innym pokoju. Jest to szczególnie ważne dla osób posiadających większe mieszkania, zwłaszcza dwupoziomowe. W takiej sytuacji przełączanie kabla jest bardzo niewygodne.  

Odkurzacz bezprzewodowy – nie tylko do podłogi  

Kupując odkurzacz bezprzewodowy, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje oraz dołączone szczotki. Odkurzacze bezprzewodowe mogą bowiem z powodzeniem pomagać w utrzymywaniu czystości w całym domu. Można stosować je więc nie tylko do podłóg i dywanów, ale także i sof, materacy, łóżek czy grubych firan. Ze względu na bezprzewodowy charakter sprzętu, odkurzacz dobrze sprawdzi się także do porządków poza domem. Wiele osób zabiera go np. na działkę lub używa do sprzątania samochodu. Dzięki temu można zrezygnować z odkurzaczy dostępnych na stacjach benzynowych czy myjniach. To kolejna oszczędność dla domowego budżetu.  

Czy odkurzacz bezprzewodowy może zastąpić tradycyjny? 

Na sam koniec pozostaje odpowiedzieć na bardzo często zadawane pytanie. Wiele osób zastanawia się, czy odkurzacz bezprzewodowy jest w stanie faktycznie zastąpić klasyczny i z tego powodu traktuje go raczej jako uzupełnienie tradycyjnego odkurzacza, a nie alternatywę dla niego. Takie myślenie mogło mieć sens kilka lat temu, kiedy bezprzewodowy sprzęt cechował się średnią mocą i rzeczywiście nie radził sobie z niektórymi zanieczyszczeniami. Odkurzacze bezprzewodowe nowej generacji mają jednak doskonałą siłę ssania, dlatego z powodzeniem mogą zastąpić te tradycyjne. Wiele z nich posiada nawet dodatkowe funkcje, np. mopowania, dzięki którym zrezygnować można także z tradycyjnego mycia podłogi na mokro. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie dysponują dużą ilością czasu i zależy im na szybkim posprzątaniu domu.  

Odkurzacz bezprzewodowy – jaki wybrać?  

Jaki odkurzacz będzie najlepszym wyborem? Ciekawą propozycją są odkurzacze bezprzewodowe serii 800 marki Electrolux. Osoby, którym zależy na opcji 2 w 1, gdzie odkurzacz łączy się z mopem, powinny postawić zwłaszcza na model POWER HYGIENIC 800. To niezwodny sprzęt, który wychwytuje nawet 99 proc. kurzu. Z kolei dołączona szczotka PowerPro Mop skutecznie usuwa uporczywy brud, a nawet zaschnięte plamy z podłóg twardych. Prędkość dysków mopujących to aż 260 obrotów na minutę. Trudno wyobrazić sobie takie efekty sprzątania tradycyjnym mopem. Szczotka poza dokładnym myciem, dodatkowo poleruje powierzchnie, co pozwala na osiągnięcie efektu lśniącej podłogi. Poza szczotką do mopowania, do odkurzacza dołączono również elektroszczotkę z technologią UV BedProPower+, ssawkę do delikatnych powierzchni, elastyczną końcówkę, szczotkę szczelinową i szczotkę do kurzu. Zestaw pozwala na kompleksowe posprzątanie całego domu.