Dobrze dobrany podkład jest podstawą perfekcyjnego makijażu. Jeśli dobrze wybrałaś, może już nie używać bronzera, rozświetlacza i różu. Sam podkład sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądać świeżo i promiennie. Żeby móc osiągnąć taki efekt, musisz wiedzieć na co zwrócić uwagę przy wyborze podkładu. Jak dopasować jego odcień oraz formułę do potrzeb swojej skóry. Dzięki tej wiedzy, nigdy nie zrobisz sobie krzywdy makijażem, tylko podkreślisz swoje naturalne piękno.

Przede wszystkim odcień

Wybierając podkład musisz pamiętać o doborze odpowiedniego odcienia. Kolor podkładu powinien być jak najbardziej zbliżony do naturalnego koloru Twojej skóry. Wybierając podkład nie ocenisz tego „na oko”. Kobiety bardzo często sprawdzają odcień podkładu na nadgarstku. Niestety jest to podstawowy błąd. Musisz pamiętać, że skóra na wewnętrznej stronie nadgarstka może mieć zupełnie inny kolor i odcień niż skóra na twarzy. Dlatego jak wybierzesz już kilka podkładów, najlepiej przetestować je na twarzy lub na szyi. Powinnaś zdecydować się na zakup podkładu, który najbardziej przypomina naturalny kolor Twojej skóry. Ważne są również tony, w które wpada podkład. Mogą być ciepłe, zimne i neutralne. Tonację również powinnaś dobierać idealnie do swojej skóry. Największe błędy w makijażu to próby „opalenia się” podkładem i stosowanie zbyt jasnego koloru podkładu. Jedna i druga sytuacja sprawia, że wygląda się po prostu nieestetycznie.

Podkład dobrany pod potrzeby skóry

Oprócz koloru, podczas wybierania podkładu, ważne jest również jaki mamy typ skóry. Gdy już poznamy jej rodzaj, dowiemy się jakie ma potrzeby i jaki podkład sprawdzi się na niej najlepiej. Jeśli posiadasz skórę problematyczną, z niedoskonałościami, powinnaś posiadać podkład kryjący. Jednak musisz pamiętać, że te najmocniej kryjące, z reguły dodatkowo obciążają skórę, więc nie nadają się do stosowania na co dzień. Posiadaczki skóry tłustej i mieszanej będą zadowolone z podkładów matujących. Dzięki takim produktom skóra będzie się mniej przetłuszczać. Dodatkowo matujące podkłady na ogół utrzymują się na skórze dłużej. Cera sucha pokocha podkłady nawilżające. Bardzo często w ich składzie znajdziemy substancje, które dodatkowo pielęgnują naszą skórę. Natomiast do cery zmęczonej, poszarzałej i starzejącej się polecamy podkłady rozświetlające. Wyrównają koloryt skóry i przywrócą jej młodzieńczy blask.