Kochacie zwierzęta? Lubicie je podglądać podczas ich codziennej rutyny? Najlepszą okazje ku temu będzie mieć odwiedzając ogrody zoologiczne. Chociaż istnieje przekonanie, że najlepsze ZOO znajdują się za granicami naszego kraju, nie do końca jest to prawdą. W Polsce znajdziecie kilka ciekawych zoologów wartych odwiedzenia! To doskonały sposób na spędzenie wolnego weekendu z całą rodziną. Gdzie zatem warto pojechać? Poniżej znajdziecie najciekawsze ogrody zoologiczne w Polsce!

Nowoczesne ZOO we Wrocławiu i w Łodzi

Najpopularniejszy ogród zoologiczny w Polsce to zdecydowanie ten we Wrocławiu. Przez cały rok, przed wejściem można spotkać ogromne kolejki chętnych. Dlaczego? Ponieważ właśnie w tym ogrodzie zoologicznym mieści się Afrykarium. To nowoczesny budynek, w którym możemy podziwiać faunę i florę Afryki. Największą atrakcją są ogromne akwaria z rybami. Afrykarium otwarto w 2014 roku, a od tamtej pory wciąż pojawiają się w nim nowe gatunki. Dodatkowo we Wrocławiu zobaczymy niedźwiedzie brunatne na jednym z największych wybiegów w Europie. Od tego roku, Wrocław zyskał dużą konkurencję. W łódzkim ZOO otwarto Orientarium. Jest to najnowocześniejszy kompleks w Europie, w którym zobaczymy zwierzęta Azji Południowo-Wschodniej. W tym ogromnym budynku możemy podziwiać ogromny wybieg dla słoni indyjskich, orangutany, krokodyle gawialowe, oraz rekiny. Największą atrakcją Orientarium jest podwodny tunel, a także ogromne akwarium.

Warszawa, Poznań, a może Borysew?

Jednak ogrody zoologiczne we Wrocławiu oraz w Łodzi to nie jedyne miejsca godne odwiedzenia. Również stolica może poszczycić się dużym ogrodem zoologicznym, bogatym w ciekawe gatunki zwierząt. Na powierzchni 39ha znajdziemy wiele ciekawych pawilonów, godnych zwiedzenia. Na szczególną uwagę zasługują słoniarnia i herpetarium. Co ciekawe w Warszawie zobaczymy też goryle i rekiny. Ogromna i nowoczesna słoniarnia znajduje się też w poznańskim ZOO. Ten ogród zoologiczny znajduje się w wyjątkowo ciekawym i klimatycznym miejscu. Można do niego dotrzeć kolejką wąskotorową lub zabytkowymi autobusami. Jeśli jednak macie ochotę na coś nietypowego, polecamy wybrać się do ZOO Safari w Borysewie. Tam na ogromnych wybiegach możecie zobaczyć białe lwy i tygrysy. Ogromną atrakcją w Borysewie są pokazowe karmienia wielu gatunków.