Prezydent Andrzej Duda odwoła ministra Pawła Solocha pełniącego funkcję sekretarza stanu oraz szefa BBN w jego kancelarii. Stanowisko to jest najważniejszym w całej Kancelarii Prezydenta RP.

Jak podała we wtorek 4 października kancelaria Głowy Państwa, Paweł Soloch odwołany ma zostać ze sprawowanych obecnie funkcji z dniem 10 października. Polityk nie zniknie jednak z przestrzeni publicznej bowiem obejmie stanowisko doradcy społecznego prezydenta.

Komunikat o odwołaniu ministra Pawła Solocha z funkcji Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP a także Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego pojawił się na oficjalnej stronie internetowej Prezydenta RP. W uzasadnieniu decyzji wskazano, że odwołanie ministra z zajmowanego dotychczas stanowiska ma powody osobiste. Dodano także, że ruch ten następuje w pełnym porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Soloch po 10 października objąć ma, jak czytamy w wydanym komunikacie, funkcję Doradcy społecznego Prezydenta RP. Także i ta decyzja jest skutkiem porozumienia z urzędującą Głową Państwa.