Prawdopodobnie każda kobieta borykała się przynajmniej raz w życiu z niechcianym owłosieniem. Wszystkie marzą o bujnych włosach na głowie i ich braku na innych częściach ciała. Jednak brak owłosienia na nogach, pod pachami, czy w okolicach intymnych to niezwykła rzadkość. Dlatego każda kobieta szuka dla siebie idealnej metody usuwania niechcianych włosków. W tym artykule poznacie najbardziej skuteczne metody depilacji.

Kremy, wosk, pasta cukrowa

Pierwsza metoda, którą dzisiaj omówimy, jest depilacja kremami i balsamami. Ma ona wiele zwolenniczek. Podstawową zaletą kremów do depilacji jest ich cena. Bardzo często nie przekraczają dwudziestu złotych. W zestawie z kremem znajdziemy zawsze szpatułkę, bądź gąbkę, które pomogą nam usunąć włoski. Ta metoda jest również bardzo prosta i nie wymaga doświadczenia. Nakładamy krem na miejsce, które chcemy wydepilować i po czasie określonym na opakowaniu usuwamy go. Brzmi świetnie, prawda? Jednak kremy do depilacji mają również swoje wady. Nie zawsze są skuteczne. Czasem nie radzą sobie z włoskami i nie usuwają wszystkich. Mają również nieprzyjemny zapach i potrafią wywołać podrażnienie i reakcje alergiczne. Kolejne metody depilacji to wosk i pasta cukrowa. Obydwie są metodami mechanicznymi i polegają na wyrywaniu włosków wraz z cebulkami. Używamy do nich innych substancji. Przy depilacji woskiem możemy wykorzystywać także specjalne plastry. W niektórych przypadkach można kupić gotowe plastry z woskiem. Główną wadą tych metod jest ich bolesność. Plusem jest to, że włoski odrastają przez dłuższy czas.

Maszynki, depilator, depilacja laserowa

Prawdopodobnie najpopularniejszą metodą depilacji jest golenie maszynką. To z pewnością najszybszy, a także jeden z tańszych sposobów na pozbycie się niechcianych włosków. Niestety coraz więcej osób twierdzi, że ma on więcej wad niż zalet. Przede wszystkim maszynki bardzo często powodują podrażnienia. Oprócz tego golenie maszynką sprzyja wrastaniu włosków. Poza tym włosy bardzo szybko odrastają. Nieco lepszym sposobem na pozbycie się włosków jest depilacja przy użyciu depilatora. Mimo że ten sposób jest zdecydowanie bardziej bolesny to również jest bardziej skuteczny. Włosy po depilacji depilatorem odrastają nawet kilka tygodni. Niestety depilator również powoduje podrażnienia i czasem sprzyja wrastającym włoskom. Ostatnią metodą, o której należy wspomnieć, jest depilacja laserowa. Mimo, że najbardziej kosztowna jest również najbardziej skuteczna. Usuwa większość włosów na stałe. Nie sprawdzi się jednak w przypadku bardzo jasnych i rzadkich włosków.