Kiedy przyjrzymy się analizom militarnym pochodzącym z Ukrainy, możemy dojść do wniosku, że Rosja ponosi pod Awdijiwką straty na skalę niewidzianą od czasów I wojny światowej. Mimo to, rosyjskie wojsko nie ustaje w swoich agresywnych działaniach w obrębie tego miasta. Roman Pohorily, ukraiński ekspert wojskowy, zauważa: — Przeciwnik dostosował swoją strategię i teraz prowadzi ataki wykorzystując piechotę. Ataki te są prowadzone non stop — przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Bez przerwy, zarówno w dzień, jak i w nocy.

Ostatnie tygodnie zdają się sugerować, że rosyjska armia doznaje strat o niespotykanej dotąd skali od momentu rozpoczęcia inwazji na Ukrainę.

Analiza statystyczna opublikowana 29 listopada przez Ragnara Gudmundssona, eksperta ds. wojskowych, pokazuje, że w ciągu ostatniego tygodnia życie na froncie ukraińskim traciło średnio 994 żołnierzy rosyjskich każdego dnia. Co więcej, dane zawarte w tej analizie wskazują, że w listopadzie liczba zabitych lub rannych Rosjan przekroczyła 25 tysięcy.