Telefony Samsung z serii Galaxy A cieszą się dużą popularnością i zyskały pochlebne recenzje. Modele takie jak Galaxy A52s, Galaxy A53 (zobacz: recenzja Samsung Galaxy A53 5G) oraz Galaxy A54 (zobacz: recenzja Samsung Galaxy A54 5G) to doceniane smartfony z segmentu średniopółkowego, które niedługo zostaną zastąpione przez swoje nowe wersje. Po styczniowej premierze serii Galaxy S24, na rynku oczekiwany jest kolejny debiut koreańskiego producenta.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim imponująca specyfikacja nowych modeli. Wskazuje na to zapowiedź zmian konstrukcyjnych i estetycznych w kolejnej generacji smartfonów, co potwierdzają najnowsze rendery. Ponadto, smartfony te będą wyposażone w doskonały wyświetlacz, mocny procesor Exynos 1480 i grafikę AMD, co zapewnia dobre perspektywy na to, że Samsung Galaxy A55 będzie hitem sprzedażowym.

Dzięki informacjom udostępnionym przez OnLeaks i portal MySmartPrice, mamy możliwość zobaczenia renderów przedstawiających prawdopodobny wygląd modelu Galaxy A55. Telefon ma przypominać swoją konstrukcją modele flagowe, a charakterystycznym elementem ma być płaska ramka, prawdopodobnie wykonana z metalu.

Serwis MySmartPrice ujawnił również niektóre szczegóły dotyczące specyfikacji Galaxy A55. Smartfon ma posiadać 6,5-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD+ i odświeżaniu do 120 Hz, z centralnie umieszczonym otworem na kamerę do selfie. Nie zabraknie tu także portu USB-C. Wymiary urządzenia to 161,1 x 77,3/77,9 x 8,2 mm.

Napędzający smartfon procesor Exynos 1480 będzie współpracować z grafiką od AMD. Ponadto, Samsung Galaxy A55 ma posiadać 8 GB pamięci RAM oraz 128 lub 256 GB miejsca na dane. Wyniki testów wydajności, które wyciekły do sieci, potwierdzają, że telefon oferuje typową dla średniej półki moc obliczeniową.