Dzisiejszy dzień przyniósł kibicom piłki nożnej wiele emocji. Ostatnie mecze w ramach fazy grupowej rozgrywały drużyny z grup E i F. Rozstrzygnięcia jakie przyniosły te spotkania można uznać za sporą niespodziankę. W przypadku obu tych grup z mundialem pożegnał się jeden faworyt. Z grupy E awansowała Japonia i Hiszpania. Z turnieju odpadła reprezentacja Niemiec. Jeśli zaś chodzi o grupę F, to prawdziwą sensacją jest odpadnięcie z Mistrzostw Świata Belgów – 2. drużyny w rankingu FIFA. Do dalszej fazy awansowały zespoły Maroko i Chorwacji.

Belgowie za burtą

Bezbramkowy remis w meczu Belgia – Chorwacja oznacza odpadnięcie z turnieju 2. drużyny świata. Jest to ogromna sensacja, gdyż Belgowie przez wielu wymieniani byli w gronie największych faworytów do wywalczenia tytułu mistrzowskiego. Aby awansować do fazy pucharowej podopieczni Roberto Martineza potrzebowali zwycięstwa. Mimo dość słabego początku spotkania szybko się rozkręcili i raz po raz atakowali na bramkę Chorwatów. Pierwszy groźny strzał oddał Carrasco, jednak zablokowali go obrońcy. Kolejny jego strzał obronił bramkarz. Swoją szansę miał też Mertens. W drugiej połowie próbowali kilkukrotnie Lukaku i Carrasco – niecelnie. Końcówka spotkania nie przyniosła Belgą upragnionej bramki i musieli pożegnać się z turniejem.

Niemcy odpadają mimo zwycięstwa

Kolejnym zaskoczeniem jest odpadnięcie z turnieju Niemców. W swoim ostatnim grupowym meczu nasi zachodni sąsiedzi mierzyli się z reprezentacją Kostaryki. Wydawać by się mogło, że będzie to łatwe spotkanie, jednak na boisku wcale tak lekko Niemcom nie było. Ostatecznie udało im się wygrać ten mecz, jednakże Kostaryka strzeliła aż 2 bramki. Co więcej przez kilka minut prowadziła nawet 2:1. Jak się jednak okazało zwycięstwo Niemców nie dało im awansu do fazy grupowej. W drugim meczu w grupie E Japonia pokonała Hiszpanię. Dla Niemców oznaczało to jedno – pożegnanie z turniejem. O awansie Hiszpanii zadecydował korzystniejszy bilans bramkowy. Jutro przed nami kolejne 4 spotkania i być może kolejne niespodzianki.